Онлайн-нарада з питань передачі в оренду земельних ділянок під полезахисними лісосмугами

01.12.2023

30 листопада 2023 року відбулася онлайн-нарада з питань передачі в оренду земельних ділянок під полезахисними лісосмугами. У нараді взяли участь: заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Полтавської облвійськадміністрації Віктор Скриль, експерт з управління активами та земельними ресурсами Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» Роман Романко, фахівчиня із нормативно-правових питань Полтавського регіонального офісу Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» Олена Гуленко, представники територіальних громад та райвійськадміністрацій області.

Метою заходу було ознайомлення посадових осіб органів місцевого самоврядування з практикою реалізації повноважень сільських, селищних, міських рад у сфері управління землями під полезахисними лісовими смугами.

Вступне слово на нараді виголосив заступник директора Департаменту агропромислового розвитку облвійськадміністрації Віктор Скриль. Він розповів про умови участі у Програмі ефективного використання земельних ресурсів Полтавщини на період 2022-2027 років, яка передбачає надання фінансової підтримки органам місцевого самоврядування у сфері управління землями під полезахисними лісосмугами.

Експерт з управління активами та земельними ресурсами Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» Роман Романко розповів про актуальність збереження та відновлення лісосмуг.

Фахівчиня із нормативно-правових питань Полтавського регіонального офісу Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» Олена Гуленко розповіла про правовий статус земельних ділянок під полезахисними лісосмугами та особливості розпорядження ними.

У підсумку наради заступник директора Департаменту агропромислового розвитку облвійськадміністрації Віктор Скриль наголосив на важливості збереження та відновлення лісосмуг та необхідності ефективного управління землями під ними. Він закликав територіальні громади активно брати участь у Програмі ефективного використання земельних ресурсів Полтавщини на період 2022-2027 років.

Нарада була корисною для учасників та дозволила їм отримати актуальну інформацію з питань передачі в оренду земельних ділянок під полезахисними лісосмугами. Зроблені висновки та рекомендації стануть основою для подальших дій у впровадженні ефективних стратегій управління земельними ресурсами під полезахисними лісовими смугами на території області.