13 жовтня 2015 року в м. Київ відбувся круглий стіл з питань впровадження Проекту IFC «Аграрні розписки в Україні».
Аграрні розписки – спільний проект Групи Світового банку, Швейцарії та України. Мета проекту – спрощення та розширення доступу до фінансування в аграрному секторі.
В заходах приймали участь Міністр аграрної політики та продовольства України О. Павленко, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України В. Рутицька, заступник Міністра юстиції України О. Іванченко, представники міжнародних організацій, банківського сектору, а також постачальники матеріально-технічних ресурсів, зернотрейдери, сільгосптоваровиробники, нотаріуси. До участі у заходах було запрошено директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації С. Фролова.
Майже рік тому, у вересні 2014 року, на Полтавщині стартував пілотний проект з відпрацювання технології введення в обіг аграрних розписок, зазначив у своєму виступі директор Департаменту С. Фролов. В області була створена атмосфера повного сприяння Проекту з розумінням що запровадження аграрних розписок дасть змогу отримати недостатні фінансові ресурси середнім та малим сільськогосподарськими товаровиробниками, які мають обмежений доступ до кредитування через його високі ставки та високий ризик невиплати відсотків.
Протягом жовтня – грудня 2014 року в області проведено 20 регіональних семінарів з відпрацювання технологій введення в обіг аграрних розписок.470 керівників та бухгалтерів сільгосппідприємств, керівників фермерських господарств мали можливість ознайомитись з методикою ведення аграрних розписок, отримати інформаційну підтримку.У лютому 2015 року розпочато другий етап впровадження пілотного проекту, з врахуванням проблемних питань що виникали на регіональних семінарах.
Протягом лютого – червня поточного року експертами Міжнародної фінансової корпорації з аграрних розписок проводились зустрічі з представниками банків, основними постачальниками товарно – матеріальних ресурсів, сільськогосподарськими товаровиробниками та нотаріусами.
Відповідний моніторинг впровадження Проекту здійснювався з боку швейцарського бюро співробітництва в Україні в особі заступника директора Віктора Шуткевича. Швейцарський уряд є донором пілотного проекту впровадження аграрних розписок в Україні. Дана Програма швейцарського уряду розрахована до 2022 року і передбачає впровадження аграрних розписок на всій території України.
Застосування аграрних розписок в Полтавській області дало істотний результат для першого року роботи інструмента. В рамках пілотного проекту було видано десять аграрних розписок (9 товарних і 1 фінансова) на суму близько 40 мільйонів гривень. Три аграрні розписки вже погашені.
Після успішного запуску на Полтавщині, проект стартує в Черкаській, Харківській та Вінницькій областях. Розгортання програми відбуватиметься з урахуванням досвіду, отриманого під час реалізації пілотного проекту в Полтавській області.
Цей інструмент дешевший і простіший в адмініструванні порівняно з банківським кредитуванням, вексельним фінансуванням та товарними кредитами, які донедавна були чи не єдиним джерелом залучення фінансів в АПК.
На завершення заходу директор ДП «Аграрні розписки» С. Клюца вручив сертифікат приватному нотаріусу Хорольського районного нотаріального округу Д.Березі, яка зареєструвала першу аграрну розписку в Україні.