19 липня 2016 року в с. Надежда Диканського району Полтавської області відбулась науково-практична конференція «Перспективи розвитку садівництва, горіхівництва на Полтавщині. Експортний потенціал та інвестиційна привабливість». Ця подія стала закономірним продовженням заходів з реалізації обласної Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2020 року, мета якої збільшення доданої вартості в аграрній сфері, створення нових робочих місць, підтримка малого та середнього бізнесу.
Україна посідає перше місце за експортом грецького горіха в Європі. І це незважаючи на те, що горіхові дерева ростуть лише в лісосмугах та на людських подвір’ях. При цьому, квоти для експорту в країни ЄС наша держава повністю не використовує.
Полтавщина є цікавим регіоном для горіхівництва. Ця культура є досить невибагливою до якості ґрунтів, а отже вона поза конкуренцією серед інших культур. Коренева система має високі протиерозійні властивості, а отже, є можливість вирощувати горіх на малопродуктивних та деградованих ґрунтах.
І дуже важливо, сьогодні не виробник горіхів шукає ринок збуту, а ринок шукає виробників.
В науково-практичній конференції прийняли участь: Шкарбань В.Г. – голова Диканської районної державної адміністрації, Прокопенко Р.М. – заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації, Андрієнко С.М. – директор Полтавської обласної сільськогосподарської дорадчої служби, Цінченко В.П. – голова Асоціації розвитку інтенсивного садівництва Полтавщини, Печко В.С. – голова Громадської спілки «Українська асоціація садівництва та ягідництва», Костенко В.М. – начальник відділу садівництва та виноградарства Міністерства аграрної політики та продовольства України, Кошиль А.Г. – президент Земельного союзу України (м. Київ), Юдін Г.О. – віце-президент ВГО «Українська Горіхова Асоціація», Радько В.І. – директор Українського Інституту горіхоплідних культур, Сушко С.Ф. – голова ФГ «Сушко С.Ф.», Дикун М.О. – керівник ПП Дикун, Миговський О.М. (м. Київ), Винокурова О.Е. – директор Полтавського регіонального Фонду підтримки підприємництва, представники сільських/селищних рад, об’єднаних територіальних громад, фермерських господарств, приватних підприємців, одноосібників, спеціалістів сільськогосподарських підприємств, що займаються або бажають займатися горіхівництвом та садівництвом.
Підчас даного заходу було розглянуто наступні питання:
- сучасний стан та перспективи розвитку горіхівництва та садівництва в Україні;
- оформлення земельної ділянки для садівництва, уникнення помилок;
- Експортний потенціал України в горіхівництві;
- бізнес-планування та аналіз ризиків при закладанні горіхового саду;
- практичний досвід горіхівництва;
- можливості українських розплідників горіхів;
- технології промислової переробки горіха;
- залучення коштів Полтавського регіонального Фонду підтримки підприємництва для фінансування інвестпроектів в садівництві.
Учасники науково-практичній конференції поділилися досвідом, ознайомились з садовими насадженнями ФОП Цінченко, оглянули розплідник з посадковим матеріалом для ущільнених посадок в садівництві.