Ви є тут

Підвищення кваліфікації агрономічної служби області та основні моменти підготовки та проведення весняно-польових робіт в 2016 році

03.03.2016

1 березня 2016 року на базі Полтавської Державної аграрної академії Департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації організував проведення навчання спеціалістів з агрономії управлінь (відділів) агропромислового розвитку РДА, спеціалістів відділу насіннєвого контролю ДІСГ в Полтавській області, спеціалістів відділу Державного нагляду Державної фітосанітарної інспекції Полтавської області, спеціалістів лабораторій філії УІЕСР Полтавського ОДЦЕСР, спеціалістів Полтавської сільськогосподарської дослідної станції ім. М.І. Вавилова ІС і АПВ НААН та головних агрономів насіннєвих господарств області із впровадження новітніх інтенсивних технологій вирощування продукції рослинництва. Також було розглянуто особливості чергування культур в сівозмінах, впровадження органічного землеробства, особливостей застосування крапельного зрошення в садівництві та овочівництві, підготовка до комплексу весняно-польових робіт. Вданому заході прийняли участь біля 90 фахівців.

На початку занять хвилиною мовчання з нагоди роковин смерті, вшанували пам'ять заслуженого працівника сільського господарства України, бувшого першого заступника директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Москаленка Семена Лукича.

Відкрив нараду Палій Олег Борисович – заступник директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації. Він доповів про основні досягнення аграрної галузі області за минулий рік, що Полтавською областю збережено лідируючі позиції в державі по інтенсивності ведення галузі рослинництва та виробництву зернових культур. Подякував присутнім за ці вагомі результати. Зупинивсь на основних моментах підготовки та проведення весняно-польових робіт в області.

Виступили також Тищенко Володимир Миколайович – завідувач кафедри селекції, генетики та насінництва, доктор сільськогосподарських наук, професор Полтавської ДАА – проаналізував стан озимих культур та подальші кроки щодо їх збереження і догляду за ними.

Опара Микола Миколайович – професор кафедри землеробства і агрохімії Полтавської ДАА – зупинивсь на науково обґрунтованій структурі посівних площ та основних аспектах внесеня органічних та мінеральних добрив.

Кочубей Олександр Васильович – генеральний директор ТОВ «Полтава-насіння» – висвітив основні критерії підбору сортів та гібридів сільськогосподарських культур в умовах недостатнього зволоження та потепління клімату.

Писаренко Віктор Микитович – завідувач кафедри екології, доктор с/г н., професор Полтавської ДАА – охарактеризував основні моменти виробництва органічної продукції.

Кулик Максим Іванович – доцент кафедри селекції, рослинництва та генетики Полтавської ДАА к. с/г н. – доповів про особливості вирощування енергетичних культур.

Біленко Оксана Павлівна – старший викладач кафедри землеробства та агрономії Полтавської ДАА, к. с/г. н. – зупинилась на основних моментах ефективності виробництва сільськогосподарських культур на зрошенні.