Пілотний проект із впровадження аграрних розписок на території Полтавської області стартував

19.11.2014

З метою забезпечення реалізації заходів в рамках пілотного проекту щодо впровадження аграрних розписок на території Полтавської області 18 листопада 2014 року в Лохвицькому районі Міжнародною фінансовою корпорацією спільно з Департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації та Лохвицькою райдержадміністрацією започатковано серію заходів з відпрацювання технології введення аграрних розписок.

Під час наради керівник проекту Рабенко С.Л. відмітив, що Закон «Про аграрні розписки» був прийнятий ще у листопаді 2012 року, а у березні 2013 набрав чинності. Згідно цього Закону аграрії мають можливість отримувати матеріально-технічні ресурси та фінансові засоби у борг під заставу майбутнього урожаю і це найважливіша його відмінність від інших кредитних інструментів. Проте незважаючи на прийняття Закону та підзаконних актів, їх повноцінний обіг та випуск в Україні досі не налаштовано.

В ході наради експерт проекту Колібаба Р.О. ознайомив сільськогосподарських товаровиробників із положеннями Закону України «Про аграрні розписки», правовідносинами, що виникають у сфері оформлення, видачі, обігу, виконання аграрних розписок, порядком їх реєстрації. Під час дискусії керівники сільськогосподарських підприємств озвучили проблеми, що можуть виникнути при оформленні пакету документів. Керівниками особлива увага була звернена на необхідність реєстрації договорів оренди на землю, яка на даний час є занадто тривалою та коштовною.

У заключному слові керівник проекту Рабенко С.Л. відмітив, що питання, які виникають під час впровадження даного проекту, будуть ретельно вивчені та проаналізовані, і при необхідності внесені відповідні законодавчі зміни.

В нараді взяли участь керівники та головні бухгалтери сільськогосподарських та фермерських господарств, нотаріуси, представники компанії Syngenta.