8 лютого 2018 року за дорученням Першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Максима Мартинюка на Полтавщину завітала робоча група представників міністерства з метою обстеження молочарських сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів (СОК) та виявлення «історії успіху» їх діяльності.
Світлана Павленко, заступник директора Департаменту продовольства та Вадим Зварійчук, головний спеціаліст Департаменту аграрної політики та сільського господарства з представниками області Романом Прокопеком і Світланою Андрієнко відвідали СОК «Молочник – Сушки» Козельщинського району та СОК «Молочний світанок» Решетилівського району. Обидва кооперативи на сьогодні мають понад 100 членів та заготовляють до 3-х тонн молока на добу. При цьому якість молока – не нижче 1 сорту, а ціна для членів кооперативу коливається від 7 до 9 грн. за літр в залежності від жирності. За словами керівників СОК, Левченко Лідії Михайлівни та Жванка Руслана Івановича, в кооперативах постійно проводиться робота по контролю та підвищенню якості молока, тому до введення нового ДСТУ з 1 липня, який спрямований на підвищення вимог до якості молока, цілком готові та ніяких незручностей не відчують, а навпаки мають надію на усунення недобросовісних конкурентів, які скуповують сировину будь-якої якості. Робоча група вивчила та взяла на замітку проблеми та побажання керівників сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів для подальшого вирішення та врахування їх при розробці заходів по підтримці кооперативів в рамках програм розвитку АПК.
Того ж дня на запрошення голови Диканської районної ради Мухи Станіслава Володимировича робоча група взяла участь у виїзному засіданні Координаційної ради та постійних комісій районної ради, яке відбулось на території Балясненської сільської ради, Диканського району.
Серед інших питань депутати та сільські голови розглянули питання про перспективи та можливості щодо створення молочарських сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів на території району та виділення коштів для СОК «Діброва – Агро». Депутати та члени ради підтримали ідею створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів у районі, запропонували провести сходки в селах, виявити бажаючих для створення ініціативних груп, та за результатами продовжити роботу.
Прокопенко Р.М. запропонував інформаційно-технічну підтримку кроків по створенню СОК дорадчими послугами спеціалістів та ознайомив присутніх з іншими можливостями підтримки селян в рамках Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2020 року.