Ви є тут

Полтавщина є лідером із виробництва меду та забезпечення кадрового потенціалу галузі бджільництва

02.08.2024

У Полтавському державному аграрному університеті розпочався форум «Полтавщина медова – продуктивне бджільництво».

Серед учасників заходу бджолярі, агровиробники, представники органів виконавчої влади, громадських організацій бджільництва, асоціації «Кластер «Меди Межиріччя», торговельних мереж.

«Україна – один із провідних європейських виробників меду. Полтавщина має потужний потенціал галузі. В області налічується понад 130 тисяч бджолосімей та щорічно виробляється понад 3 тисячі тонн меду. А це 5% від загальної кількості виробленого меду в Україні, – розповів заступник начальника Полтавської ОВА Володимир Когут. – Сьогодні ми зібралися для того, аби обговорити проблемні питання та подальші напрями розвитку галузі бджільництва на Полтавщині. Одним із важливих питань залишається загроза отруєння бджіл під час польових робіт. Працюємо над його вирішенням. Цьогоріч до 1 березня кожна громада провела щорічне оновлення складу постійно діючої комісії з встановлення факту отруєння бджіл для своєчасного реагування у разі потреби. Також діє обласний штаб».

В.о. Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький зауважив, що до початку воєнних дій в Україні налічувалося близько 400 тисяч пасічників. Це дійсно велике професійне коло, яке має багато досягнень, але й потребує нових генерацій, постійного навчання та залучення молодих кадрів.

«Полтавщина є лідером із виробництва меду та забезпечення кадрового потенціалу галузі бджільництва. Гадяцьке аграрне училище є унікальним навчальним закладом. І завдяки спільним зусиллям Мінагрополітики, ОВА є можливість його підтримувати, розвивати та готувати кваліфікованих фахівців», – говорить Тарас Висоцький.

Директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОВА Сергій Фролов підкреслив, що в області приділяють увагу племінній справі.

«На Полтавщині функціонує п’ять племінних пасік з розведення бджіл української степової породи. Ведення селекційно-племінної роботи сприяє збереженню та поширенню генофонду районованої для області породи бджіл. Також покращенню генофонду сприяє затверджений у 2022 році експертною комісією Мінагрополітики внутрішньопородний тип української степової породи бджіл «Гадяцький». Маємо два підприємства, які працюють в напрямі органічного бджільництва», – зазначив Сергій Фролов.

Також учасники форуму обговорили питання експорту меду, виробництво медових напоїв і оздоровчої продукції відповідно до вимог законодавства, можливостей для впровадження переробки меду та реалізації готової продукції, стратегічні орієнтири інноваційного розвитку бджільництва в умовах воєнного стану.

Крім того, під час форуму провели виставу-ярмарок меду, продукції бджільництва, виробів майстрів народної творчості та крафтової продукції.

За вагомий особистий внесок у розвиток галузі бджільництва, збереження різноманіття бджіл, активну громадянську позицію та волонтерську діяльність представникам галузі вручили почесні грамоти Полтавської ОВА та подяки Департаменту агропромислового розвитку облвійськадміністрації.

Матеріал Полтавської обласної військової адміністрації