Полтавщина на «Зеленому тижні» в Берліні

31.01.2015

На запрошення німецької консалтингової компанії AHT Group AG, яка є партнером Полтавської сільськогосподарської дорадчої служби, делегація аграріїв області відвідала міжнародну виставку «Зелений тиждень» в м. Берліні.

В рамках програми перебування делегації відбулись робочі зустрічі з керівництвом компанії AHT Group AG та сільськогосподарської палати землі Нижня Саксонія. З української сторони в зустрічі прийняли участь директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Фролов С.О., депутат Полтавської обласної ради, голова постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування Корост Т.М., директор сільськогосподарської дорадчої служби Андрієнко С.М.

В ході зустрічі досягнуто домовленості щодо співпраці в напрямках розвитку сільських територій, дорадчої діяльності, розвитку сільськогосподарської кооперації та виробництва органічних продуктів харчування. Приймаюча сторона погодилась на запрошення відвідати Полтавщину.

Делегація Полтавської області прийняла участь у Міжнародному форумі, який був присвячений розвитку біоекономіки. У відеозверненні до учасників форуму Принц Уельський Чарльз наголосив, що кінцевою метою розвитку цього напрямку повинні бути не тільки валові результати, а й відповідальне ставлення до землі та вирішення соціальних питань, покращення здоров’я людей.

В обговоренні теми форуму взяли участь міністри сільського господарства Німеччини та Фінляндії, представники урядів Бразилії, Малайзії, Таїланду, президент Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), голова Всесвітньої організації фермерів. Німеччина заявила про намір переведення 50 % економіки на принципи Біо, а Бразилія планує вийти на 5-е місце в світі по рівню розвитку біоекономіки.

Крім цього, на форумі були обговорені питання розвитку кооперації в аграрному секторі. Були і зауваження з боку Всесвітньої організації фермерів щодо послідовності у виконанні резолюцій, прийнятих на таких щорічних форумах. Зокрема, не виконується прийнята декларація по 10 відсотковій питомій вазі бюджетних витрат країн-учасників на розвиток сільського господарства.