Заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий і директор Департаменту агропромислового розвитку Сергій Фролов відвідали сільгоспвиробників, що використовують інноваційні методи роботи.
Першим підприємством, яке відвідали представники ОДА, стало СФГ «Дослідне» в Семенівському районі. Семенівські аграрії обробляють землю за системою «No till», тобто не орють землю після збирання врожаю, а покривають її поживними рештками і сіють іншу культуру.
«У нас немає плугів. Тільки сівалки, обприскувачі та комбайни. Таку технологію застосовуємо на всіх полях, і, до того ж, де росте цукровий буряк», - зазначає голова СФГ Володимир Мокляк. Зокрема, на полях, де прибрали озимий ячмінь, на даний момент вже посіяна гречка. Нещодавно приступили до збирання озимої пшениці. За словами аграріїв, планується зібрати по 40 центнерів з гектара цієї культури.
Крім цього, представники Полтавської ОДА відвідали ТОВ «Рост-Агро» в Глобинському районі. Підприємство займається насінництвом на площах в 8 тис. га. В основному, вирощують кукурудзу, горох і сою. На даний момент, як і інші господарства, продовжують збирання врожаю.
«Пшениця дає нормальний урожай - в межах 60 ц / га. Горох, через погодні умови, дав менше врожаю - близько 24-25 ц / га », - зазначає керівник підприємства Максим Бернацький.
Важливою складовою аграрного комплексу, як Полтавській області, так і всієї України, є сільськогосподарські кооперативи. Саме тому представникам таких формувань область надає активну підтримку.
У Полтавській області до таких формувань належить кооператив «Молочник-Сушки» в Козельщинському районі. Почавши роботу в 2011 році, на даний момент має близько 150 постійних постачальників, і щодня збирає понад 2,5 т молока І сорту.
«Закуповуємо по 5 грн/л. Щоб витримувати сортність, постійно оновлюємо обладнання. І добре, що маємо діалог і допомогу з боку обласної влади », - говорить голова кооперативу Лідія Левченко.
На даний момент, на підприємстві планується закупівля нового генератора для безперервної роботи охолоджуючого устаткування. Його вартість становить близько 80 тис. грн. У вирішенні цього питання кооператив також сподівається на допомогу обласної влади.
«Ми побували на тих сільгосппідприємствах, які, незважаючи на складну ситуацію в Україні, працюють над модернізацією виробництва», - підкреслює заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий.
Незважаючи на те, що погода в цьому році не сильно сприяла аграріям, він упевнений в тому, що область буде з хлібом і, цілком ймовірно, знову вийде в лідери по збиранню врожаю.
«Наші аграрії, завдяки своїм умінням і технологіям, своєчасно збирають ранні зернові. Ми отримуємо, традиційно, хороші врожаї. І цей рік не став винятком: маємо 65 ц/га зерна», - зазначає глава ОДА Валерій Головко.
Стаття взята з сайту http://agrostory.com/