Полтавські посадовці отримали знання про утримання та збереження полезахисних лісових смуг

10.11.2023

8 листопада 2023 року відбувся онлайн семінар-практикум на тему «Організація роботи ОМС щодо утримання та збереження полезахисних лісових смуг, розташованих на землях сільськогосподарського призначення». Захід був організований Проєктом USAID «ГОВЕРЛА» спільно з Волинським регіональним центром підвищення кваліфікації.

Захід зібрав понад 400 учасників з 11 областей України, у тому числі 26 громад Полтавської області. У семінарі взяли участь представників органів місцевого самоврядування, зокрема заступники голів сільських, селищних, міських рад, керівники виконавчих органів, до повноважень яких віднесено управління земельними ресурсами, представники юридичних служб, спеціалісти землевпорядники.

Метою заходу було познайомити посадових осіб органів місцевого самоврядування із практикою реалізації повноважень сільських, селищних міських рад у сфері управління землями під полезахисними лісовими смугами.

У рамках семінару учасники ознайомилися з такими питаннями:
Актуальність збереження та відновлення лісосмуг для забезпечення родючості ґрунтів та продовольчої безпеки;
Правовий статус земельних ділянок під полезахисними лісовими смугами та особливості розпорядження ними;
Організація роботи Комісії з обстеження полезахисних лісових смуг, розташованих на землях сільськогосподарського призначення.

Серед спікерів були Роман Романко – експерт з управління активами та земельними ресурсами Проєкту USAID «ГОВЕРЛА», Олена Гуленко – фахівчиня із нормативно-правових питань Полтавського регіонального офісу Проєкту USAID «ГОВЕРЛА», Дмитро Потургаєв – фахівець із нормативно-правових питань Житомирського регіонального офісу Проєкту USAID «ГОВЕРЛА», Віктор Скриль – заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОВА та Ігор Лідовий – сільський голова Сергіївської громади Полтавської області.

Віктор Скриль, заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОВА, у своєму виступі наголосив на важливості збереження та відновлення полезахисних лісових смуг для забезпечення родючості ґрунтів та продовольчої безпеки. Він зазначив, що в Полтавській області діє Програма ефективного використання земельних ресурсів Полтавщини на період 2022-2027 років, яка передбачає інвентаризацію земельних ділянок, зайнятих полезахисними смугами, розташованих на землях сільськогосподарського призначення. Ця інвентаризація проводиться на умовах співфінансування за рахунок обласного бюджету.

Ігор Лідовий, сільський голова Сергіївської громади Полтавської області, розповів про власний досвід управління полезахисними лісовими смугами. У громаді провели інвентаризацію земель під полезахисними смугами та передали їх у користування на умовах оренди землекористувачам прилеглих земельних ділянок до лісосмуг. Решту лісосмуг, які залишилися у власності територіальної громади, обслуговує комунальне підприємство, створене громадою.

Під час семінару учасники отримали теоретичні та практичні знання, які дозволять їм організувати роботу ОМС з утримання, збереження полезахисних лісосмуг та передачі їх в оренду.