Ви є тут

Попередні підсумки роботи агропромислового комплексу в 2015 році

11.01.2016

У січні–листопаді 2015 р. індекс обсягу сільськогосподарського виробництва порівняно з відповідним періодом 2014 року склав 106,2 % (по Україні – 95,3 %), у т.ч. у сільськогосподарських підприємствах – 108,5 %, у господарствах населення – 102,2 %.

За темпами росту валової продукції Полтавська область займає 3 місце серед регіонів України.

У 2015 році Полтавщина стала найбільшим виробником зерна в Україні (понад 5 млн. тонн), в тому числі кукурудзи на зерно (3,5 млн. тонн). Це найвищий показник по державі і становить 8,5 % від загальнодержавного обсягу. Середня урожайність зернових культур склала 57,5 ц/га, що є другим показником в державі.

Соняшнику зібрано 873 тис. тонн, що більше на 162 тис. тонн до минулого року.

Сої зібрано 460 тис. тонн, що більше рівня минулого року на 142 тис. тонн, урожайність склала 22 ц/га, що є рекордом для області, як по врожайності так і по валовому збору. Полтавщина входить до трійки лідерів в Україні по виробництву сої.

Цукрових буряків накопано 1,5 млн. тонн при середній врожайності 496 ц/га, що є досить високим показником, враховуючи цьогорічну засуху із червня по листопад місяць.

В поточному (2015/16) маркетинговому році переробку цукрового буряка і виробництво цукру з нього здійснювали чотири цукрових заводів області. Сезон переробки завершено. Вироблено 209,7 тис. тонн цукру при потребі області 84,0 тис. тонн.

Велика увага в області приділяється галузі тваринництва.

Основними пріоритетами в розвитку галузі тваринництва є молочне скотарство і свинарство.

За кількістю поголів'я ВРХ і корів в сільськогосподарських підприємствах область посіла перше місце в Україні, по поголів’ю свиней – четверте.

Також, серед регіонів України по виробництву молока в сільськогосподарських підприємствах (15 % валового надою) область займає перше місце.

Підприємствами (об’єднаннями) з племінної справи у тваринництві вживаються заходи щодо вдосконалення селекційно-племінної роботи в господарствах області, шляхом використання для відтворення стада найкращих племінних (генетичних) ресурсів вітчизняного та зарубіжного походження.

Завдяки цілеспрямованій селекційно-племінній роботі Полтавщина посідає 3 місце серед регіонів України з молочної продуктивності корів. Згідно оперативної звітності в області сільськогосподарськими підприємствами за 2015 рік вироблено 422,5 тис. тонн молока (+3,3 тис. тонн). Надій молока на одну корову (за середнім поголів’ям корів) становить понад 6100 кг. Область вперше подолала цей рубіж.

З метою підвищення виробництва і якості продукції в дрібнотоварних та кооперативних формуваннях за ініціативи Департаменту агропромислового розвитку, Полтавської обласної сільськогосподарської дорадчої служби та підтримки Міжнародного благодійного фонду «Добробут громад» у співпраці з компанією «Данон» в області проводиться робота по створенню молочних ферм сімейного типу, об’єднаних в сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи. На сьогодні в області діє 8 таких кооперативів, які об’єднують понад 360 особистих селянських господарств.

Середній розмір орендної плати за земельні частки (паї) по області складає 5,5 % вартості землі визначеної відповідно до законодавства, що є найбільшим показником в Україні.

Сільськогосподарські підприємства виплатили власникам землі майже 1,8 млрд. грн. що становить 100,2 % до суми, передбаченої договорами оренди землі.

До відзначення 150-річчя Полтавського товариства сільського господарства в області було відновлено його діяльність та створено громадську спілку «Полтавське товариство сільського господарства». На сьогодні спілка офіційно зареєстрована, обрані керівні органи.

Президентом спілки обрано Героя України, Героя Соціалістичної Праці Антонця С.С. та віце-президентом спілки – Героя України Корост Т.М.

29 вересня 2015 року в Полтаві відбулися урочистості з нагоди 150-річчя Полтавського товариства сільського господарства, які відзначалися на державному рівні.

Полтавщина виявилася першою з українських регіонів, де стартував пілотний проект з відпрацювання технологій введення в обіг аграрних розписок. За цим механізмом кредитування в 2015 році було залучено близько 40 мільйонів гривень.