Профільна комісія підтримала проєкт Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямами на період до 2027 року в новій редакції

25.05.2023

25 травня під головуванням Івана Гришка відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин.

У засіданні взяли участь голова обласної ради Олександр Біленький, начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін, перший заступник голови обласної ради Олександр Лемешко, заступник голови обласної ради Лілія Руроєва, заступник начальника Полтавської ОВА Олексій Бруслик, депутати обласної ради: Сергій Сушко, Олег Дядик, Валерій Капленко; Юрій Мотрич; Валентин Несен, Володимир Куцовол, Наталія Сук (у режимі відеоконференції), заступник керівника апарату ‒ керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Тамара Синявська, представники структурних підрозділів обласної військової адміністрації, виконавчого апарату обласної ради, Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області та Слобожанського лісового офісу.

Голова обласної ради Олександр Біленький за особливі заслуги перед українським народом вручив Почесну грамоту Верховної Ради України заступнику голови комісії, генеральному директору СТОВ “Воскобійники” Валерію Капленку.

Депутати заслухали інформацію директора Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОВА Сергія Фролова про хід виконання Програми фітосанітарних заходів по ліквідації регульованих шкідливих організмів на території Полтавської області на 2019-2023 роки, підтримали проєкти рішень обласної ради щодо зведеного пооб’єктного переліку робіт з інвентаризації земель водного фонду та з інвентаризації земельних ділянок зайнятих полезахисними лісовими смугами, розташованих на землях сільськогосподарського призначення, витрати щодо яких підлягають компенсації за рахунок коштів обласного бюджету, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва.

Комісія розглянула питання про Звернення депутатів Полтавської обласної ради до Верховної Ради України щодо прийняття законопроекту від 06.09.2021 № 6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних осіб та їх об’єднань у перехідний період». Депутати рекомендували внести проєкт рішення на розгляд обласної ради в установленому порядку.

Також під час засідання присутні заслухали інформацію начальника відділу з питань земельних відносин та надрокористування виконавчого апарату обласної ради Тетяни Таранової та головного спеціаліста відділу використання земель, управління землеустрою, використання та охорони земель Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області Тетяни Антоненко про  передачу земельних ділянок у приватну власність та користування громадянам України – учасникам бойових дій, членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції та операції Об’єднаних сил, захисту безпеки населення та інтересів держави, у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України та їх продажу на території Полтавської області.

Провідний інженер лісового господарства Слобожанського лісового офісу Державного спеціалізованого господарського підприємства "Ліси України" Юрій Рогожинський поінформував членів комісії про вирішення питання передачі самозалісених та придатних для створення лісів земельних ділянок державної та комунальної власності в постійне користування державним та комунальним лісогосподарським підприємствам. Депутати рекомендували Полтавській ОВА провести на дану тему нараду з головами райдержадміністрацій і головами місцевих територіальних громад за участі керівників зацікавлених Департаментів облвійськадміністрації, Північно-Східного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства, Слобожанського лісового офісу ДП «Ліси України», Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області.

Комісія розглянула матеріали до проєкту рішення щодо Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямами на період до 2027 року в новій редакції. За словами Сергія Фролова, змінами заплановане розширення кількості учасників і напрямів Програми, покращення механізму її реалізації. Зокрема, у документі враховані вимоги постанови КМУ щодо сприяння впровадження технологічного підходу "Індустрія 4.0", додано новий напрям – Впровадження сучасних технологій та інновацій в підготовці робітників для потреб аграрного сектору, яким передбачено підготовку операторів БПЛА та трактористів-машиністів.

Полтавська обласна рада