Робоча поїздка до Опішнянської територіальної громади

04.04.2024

02 квітня 2024 року заступник начальника Полтавської ОВА Володимир Когут та виконувач обов’язків директора Департаменту агропромислового розвитку ОВА Віктор Скриль з робочим візитом відвідали Опішнянську громаду.

Під час зустрічі з головою громади Миколою Різником були обговорені питання щодо інвентаризації земель та реалізації проєкту з ефективного запровадження мінімального податкового зобов’язання.

Голова громади ознайомив з роботою КП «ОПІШНЯ-АГРО», яке входить в ТОП-10 громад в Україні, які створили власні комунальні агрофірми і займаються профільною господарською діяльністю. Наразі комунальне підприємство вирощує тепличні овочі: помідорів, огірків та цибулі.  За словами Миколи Різника, теплиця – проєкт більш соціальний, ніж комерційний: «На теплицях потрібні робочі руки, і кількість робочих місць буде збільшуватися. Коли людям є де працювати, село живе».

Військове вторгнення росії на територію України внесло значні корективи в роботу аграріїв. Логістичні зв'язки обірвалися, імпорт ускладнений.  Через складність ввезення продуктів з-за кордону маємо великий внутрішній ринок і повинні його забезпечувати, тому КП працює в напрямку імпортозаміщення овочів, тим паче взимку та навесні. Голова громади вважає, що не слід зупинятися на досягненнях, необхідно постійно навчатися і запускати нові проєкти.

Також під час зустрічі голова громади ознайомив  з роботою Центру надання адміністративних послуг. Обговорені питання цифрової трансформації громади. Використання освітніх інформаційних систем в закладах освіти, підвищення рівня цифрової грамотності жителів громади, облаштування відкритих Wi-Fi зон, наповнення Єдиного державного реєстру адрес.