Ви є тут

Робочі зустрічі з аграріями

30.01.2023

У період з 24.01.23 по 27.01.2023 відбулися робочі візити заступника начальника Полтавської ОВА О.Бруслика, директора Департаменту агропромислового розвитку С.Фролова, заступника директора Департаменту О.Палія, начальника відділу моніторингу використання земельних і водних ресурсів А.Косик до Лубенського, Миргородського, Кременчуцького та Полтавського районів. Участь у нарадах взяли сільгоспвиробники та фермери області.

Присутні обговорили питання продовольчої безпеки, проведення весняно-польових робіт, наявності насіння та пально-мастильних матеріалів, необхідності перепідготовки спеціалістів, функціонування Державного аграрного реєстру, програм підтримки малих та середніх агровиробників, використання земель та новітні зміни у земельному законодавстві, кредитування, допомоги від держави і міжнародних донорів у воєнний час.

Олексій Бруслик подякував аграріям за підтримку ВПО, військових, за те, що в умовах війни посіяли і зібрали врожай, надають робочі місця, тримають продовольчий тил, наголосив на проблемних питаннях територіальних громад області та визначив пріоритети і завдання на 2023 рік.

«Завдячуючи роботі наших аграріїв область вчасно посіяла і зібрала більше 5 мільйонів тонн зерна. Полтавщина тримає перше місце по кукурудзі й друге – по сої та соняшнику. Також ми посіяли більше 200 тисяч гектарів озимини. Ми вже отримали певні уроки з минулорічної посівної та обов’язково врахуємо їх цього року», – зазначив директор Департаменту агропромислового розвитку ОВА Сергій Фролов.

С.Фролов та О.Палій висвітлили програми державної підтримки представників середнього та малого бізнесу на селі.

А. Косик надала відповіді на запитання, що стосуються новітніх змін у земельному законодавстві в період воєнного стану.

Голова ГО «Полтавське об’єднання фермерів і приватних землевласників імені Героя України, Героя Небесної Сотні Віктора Чміленка» Василь Бурлака розповів про стан справ фермерів в АПК та надав звіт про роботу Державного аграрного реєстру.