11.07.2014

Департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації 10 липня 2014 року на базі ДП ДГ «Степне» Полтавського району Полтавської області проведено обласний науково-практичний семінар на тему: «Роль нових сортів і високоякісного насіння у формуванні стабільних і високих врожаїв якісної продукції сільськогосподарських культур».

В роботі семінару прийняли участь головні агрономи управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрацій, інспектори з насінництва державної сільськогосподарської інспекції у Полтавській області, інспектори захисту рослин державної фітосанітарної служби, керівники та головні агрономи насіннєвих господарств області, керівники та спеціалісти обласних сільськогосподарських служб, науково-дослідні установи, вчені.

Також в роботі семінару взяли участь представники Інституту рослинництва ім. Юр’єва м. Харків, компанії «Агроселект» Республіка Молдова, ТОВ Автодвір Торгівельний дім, БТУ Центр, Інституту живлення рослин ПП НВП, Хорольського мехзаводу.

На дослідному полі Державної сільськогосподарської дослідної станції інституту свинарства та АПВ учасники семінару оглянули полігони сортів ранніх зернових та зернобобових культур соняшнику та кукурудзи основних селекційних центрів України та отримали інформацію по них від вчених селекціонерів. Велику зацікавленість у присутніх також викликали досліди по впливу нетоварної частини урожаю та пожнивних решток сільськогосподарських культур на поліпшення агрохімічних властивостей грунту.

На пленарній частині обговорені результати роботи атестаційної комісії в 2014 році та вимоги до виробництва якісного сортового насіння в сучасних умовах. Обговорені питання сортової політики на 2014-2015 роки та рекомендації по складу сортів та гібридів сільськогосподарських культур найбільш придатних для вирощування в умовах Полтавської області.

Намічені основні напрямки подальшої роботи по розвитку насінництва області.