Розширення доступу малого аграрного бізнесу до кредитування

03.06.2024

З метою підтримати мікро та малого бізнесу у вирішенні питань фінансування для поповнення оборотного капіталу, розширення доступу до фінансування підприємств із земельним банком до 500 га Фондом часткового гарантування кредитів в сільському господарстві спільно із Департаментом агропромислового розвитку облвійськадміністрації, Лубенською районною військовою адміністрацією та Полтавським державним аграрним університетом 30 та 31 травня 2024 року проведені практичні навчання для фермерських господарств Полтавського та Лубенського районів.

Старт діяльності Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві відкриває нові можливості як для аграріїв, так і для банків. Аграрії зможуть розширити свої можливості у доступі до фінансування, банки зменшують свої ризики, що сприяє зацікавленість їх до співпраці з малими підприємствами.

Захід був направлений на сприяння покращення комунікації мікро, малих та середніх фермерських господарств з регіональними відділеннями банківських установ – партнерів Фонду. На сьогодні це АТ «Ощадбанк», АТ «Укргазбанк» та АТ «Прокредітбвнк».

В ході заходу представники банків – партнерів Фонду часткового гарантування кредитів в сільському господарстві надали роз’яснення фермерським господарствам щодо пакету документів та алгоритму отримання кредитного фінансування під гарантії Фонду, можливості отримання кредиту для купівлі землі та поповнення оборотних засобів, відповіли на питання керівників фермерських господарств.

Під час заходу учасникам було презентовано онлайн інструменти платформи Агріаналітика.

Керівники Департаменту агропромислового розвитку облвійськадміністрації презентували інструменти державної та грантової підтримки, які на сьогодні діють та доступні для малих агропромислових підприємств.