Розвиток зрошувального землеробства – один із пріоритетних напрямків аграрного сектору Полтавщини

19.02.2024

16 лютого 2024 року в Полтавському державному аграрному університеті, під головуванням начальника обласної військової адміністрації Філіпа Проніна, за участі заступника  Міністра аграрної політики та продовольства України Віталія Головні, відбулась нарада з питань розвитку зрошувального землеробства та розчистки малих річок для забезпечення потреб у водних ресурсах на території Полтавської області.

В нараді взяли участь перший заступник голови облвійськадміністрації Богдан Корольчук, заступник голови облвійськадміністрації Володимир Когут, керівник групи із земельної реформи Програми USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО) Сергій Кубах, перший заступник голови Державного агентства меліорації та рибного господарства України Тарас Кот, представники органів виконавчої влади, водогосподарських організацій, проектних та підрядних організацій, представники державних банків, керівники сільськогосподарських підприємств, територіальні громади.

В ході наради були розглянуті актуальні питання щодо перспектив та нових підходів до розвитку зрошувального землеробства на території Полтавської області, вимоги екологічного законодавства в сфері використання водних ресурсів для потреб зрошення, готовність інфраструктури до зрошувального сезону 2024 року, досвід в розчищенні річок з метою використання їх ресурсів на потреби зрошення.

Директор Департаменту агропромислового розвитку Сергій Фролов поінформував присутніх про перспективи та нові підходи до розвитку зрошувального землеробства на території Полтавської області.

Крім того, на нараді були висвітлені питання грантової допомоги на розвиток зрошувального землеробства, виконання проектних робіт, отримання дозвільних документів та кредитної підтримки державними банками.