Ви є тут

Семінар для підприємств харчової та переробної промисловості

03.04.2017

31 березня 2017 року в Департаменті агропромислового розвитку в рамках проекту ЄС «Вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні», який впроваджується за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства відбувся семінар для підприємств харчової та переробної промисловості на тему: «Нове харчове законодавство. Офіційний контроль операторів ринку. Права та обов’язки компетентного органу та операторів ринку. Практичні аспекти».

На семінар були запрошені керівники та фахівці підприємств області, що здійснюють виробництво та реалізацію харчових продуктів.

В заході взяла участь начальник відділу технологій виробництва харчових продуктів Департаменту продовольства Міністерства аграрної політики та продовольства України В.М. Заєць, яка окреслила важливі аспекти та мету даного заходу, а також поїнформувала про позицію Мінагропролітики стосовно питання безпечності та якості харчових продуктів та впровадження даного проекту ЄС в Україні.

Зі вступним словом виступив заступник директора Департаменту агропромислового розвитку О.Б. Палій, який зауважив, що в Україні застосування процедур, заснованих на принципах НАССР, є обов’язковим для всіх підприємств, що займаються виробництвом або введенням в обіг харчових продуктів. Цього вимагає Закон України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів. Тому підкреслив, що даний захід важливий, так як з’являється можливість більш детально вивчати вимоги нового законодавства.

За даними моніторингу, проведеного спеціалістами Департаменту, в Полтавській області станом на початок поточного року системи менеджменту якістю та безпечністю продукції впроваджено 66 підприємствами всіх підгалузей харчової промисловості області, зокрема, молокопереробної – 17 підприємствами, м’ясопереробної – 5, цукрової – 6, олійно-жирової – 8, борошномельно-круп’яної – 2, хлібопекарської – 6, кондитерської – 10, пиво-безалкогольної – 5 і т.д.

При цьому система постійно діючих процедур, заснованих на принципах НАССР, застосовується на 61 підприємстві, в тому числі відповідно до вимог ІSO 22000 – на 56 підприємствах, до вимог ДСТУ 4161 – на 5-ти підприємствах.

Протягом 2016 року стандарт ISO серії 22000 був запроваджений на 7 підприємствах.

На даний час ще 7 підприємствами галузі проводяться роботи з розробки та впровадження системи управління безпечністю харчових продуктів (ISO 22000), одночасно на трьох з них – системи управління якістю (ISO 9000).