24 липня відбувся семінар проекту IFC «Аграрні розписки в Україні» по тестовому проведенню процедури примусового виконання аграрних розписок.
В семінарі взяли участь представники облдержадміністрації та виконавчої служби, банків, постачальники товарно матеріальних цінностей сільгоспвиробникам, нотаріуси.
З привітальним словом виступив директор Департаменту Сергій Фролов. В своєму виступі він відмітив, що Полтавщина була першою областю, яка почала застосовувати аграрні розписки. Сьогодні проект працює у всіх регіонах України. В Аграрному реєстрі зареєстровано 749 розписок. І якщо в перші роки застосування аграрні розписки укладалися лише під озиму пшениці, кукурудзу, сою та соняшник, то в поточному році в заставу оформлені горох, рис, яблука, малина, лохина, шипшина, часник, цукровий буряк, сіно. А у Львівській області зареєстрована перша аграрна розписка під заставу молока.
На сьогодні аграрні розписки стали чи не єдиним прозорим і насправді доступним механізмом залучення коштів для виробників сільськогосподарської продукції.
Наразі не було жодного повідомлення про невиконання зобов’язань позичальником.
Під час семінару представники Проекту ознайомили і відпрацювали з учасниками тести та документи, пов’язані із специфікою виконання аграрних розписок.
Довідково. За час дії Проекту в області оформлено 86 аграрних розписок на суму біля 1,2 млрд. грн., в тому числі з початку поточного року оформлено 43 аграрних розписки на суму біля 700,0 млн. грн.