Ви є тут

У Хоролі Лубенського району відбулася виїзна нарада, із змін у сфері земельного законодавства і створення у територіальних громадах області служби з контролю за використанням та охороною земель

12.05.2023

11 травня 2023 року Департамент агропромислового розвитку Полтавської обласної військової адміністрації організував в Хорольській міській раді виїзну нараду із змін у сфері земельного законодавства і створення у територіальних громадах області служби з контролю за використанням та охороною земель.

Нарада відбулася під головуванням директора Департаменту агропромислового розвитку Полтавської обласної військової адміністрації Сергія Фролова. У заході взяли участь начальник Лубенської районної військової адміністрації Сергій Сіряченко, голова Хорольської міської ради Сергій Волошин, представники Департаменту агропромислового розвитку та Юридичного департаменту Полтавської обласної військової адміністрації і представники семи громад Лубенського району.

Під час наради були розглянуті питання змін у сфері земельного законодавства, судова практика щодо оренди землі, створення служби з контролю за використанням і охороною земель територіальними громадами Полтавщини та виконання заходів «Програми ефективного використання земельних ресурсів Полтавщини на період 2022-2027 років».

Присутніх поінформували директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОВА Сергій Фролов, заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОВА Віктор Скриль, начальник відділу моніторингу використання земельних і водних ресурсів Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОВА Алла Косик, заступник директора Юридичного департаменту Полтавської ОВА Марія Пуленко та голова Хорольської міської ради Сергій Волошин. Начальник Лубенської РВА Сергій Сіряченко, наголосив на важливості піднятих питань та необхідності створення служб з контролю за використанням і охороною земель в усіх громадах.

У Хорольській міській раді з вересня 2022 року успішно функціонує сектору з контролю за використанням і охороною земель. Завідувач сектору з контролю за використанням і охороною земель Ярина Наказненко, поділилась досвідом із створення сектору з контролю за використанням та охороною земель і виконанням його повноважень.

Одним з лідерів із створення служб з контролю за використанням і охороною земель в територіальних громадах є Полтавська область. В області 8 місцевих рад (Лубенська, Хорольська, Миргородська, Карлівська, Решетилівська, Опішнянська, Скороходівська та Терешківська) набули у встановленому законом порядку право здійснювати державний контроль за використанням та охороною земель.

Департамент агропромислового розвитку Полтавської обласної військової адміністрації і надалі планує проведення зустрічей з територіальними громадами для надання методичних рекомендацій з нормативно-правових актів чинного законодавства з контролю за використанням і охороною земель відповідно до законних повноважень виконавчих органів місцевого самоврядування.