Умови оподаткування аграріїв повинні бути змінені

19.01.2016

Міністерство аграрної політики та продовольства України провело селекторну нараду під головуванням Першого заступника Міністра Краснопольського Я .В. з питань змін до податкового кодексу України в частині спецрежимів АПК, які почали діяти з 1 січня 2016 року.

Відповідно до змін в Податковому кодексі щодо податку на додану вартість, єдиного податку та єдиного соціального внеску податкове навантаження по цих податках на сільськогосподарські підприємства Полтавської області в 2016 році збільшилось з 800 млн. грн. до 2,5 млрд. грн.

Спілкуючись з головуючим директор Департаменту АПР Фролов С.О. наголосив, що повністю підтримує вимоги аграріїв з приводу повернення цієї пільги, адже на сьогодні відсутня дієва альтернативна державна підтримка аграрного сектору. Якщо відміна пільг по ПДВ є вимогою МВФ, то натомість повинна бути підтримка українських аграріїв на рівні країн Європи.

За інформацією заступника Міністра зараз ведуться перемовини з депутатами Верховної Ради (аграріями) щодо відміни цих змін в Податковому кодексі.