В обласному центрі відбувся форум «Вплив аграрного бізнесу на розвиток сільських громад»

28.02.2024

У Полтавському державному аграрному університеті відбувся форум на тему «Вплив аграрного бізнесу на розвиток сільських громад». Участь у заході взяли заступник начальника Полтавської ОВА Володимир Когут, директор Департаменту агропромислового розвитку ОВА Сергій Фролов, агровиробники та представники територіальних громад.

«Колаборація аграрного бізнесу й місцевого самоврядування – це рушійна сила, яка дозволяє зміцнювати громаду, область та країну загалом. Розвиток агробізнесу – це і сплачені податки, і нові робочі місця, і джерело соціального розвитку територій. Полтавщина – серед лідерів України за рівнем розвитку сільського господарства й одна з кращих у сфері тваринництва. Навіть у складних умовах сьогодення аграровиробники знаходять нові ринки збуту та розвиваються. Розвиток переробної галузі – один із пріоритетних у нашій роботі. І в цьому напрямі розроблені програми підтримки як на державному, так і обласному рівнях», – сказав Володимир Когут.

На форумі провідні представники аграрного бізнесу презентували результати розвитку сільського господарства у громадах.

«Полтавщина – це край, де виробляється найкраща продукція, край аграрних традицій. Сьогодні ми зібралися для того, аби обговорити напрями розвитку партнерства між агровиробниками та громадами. Зі свого боку ми готові забезпечити науковий та інноваційний розвиток усіх напрямів цієї співпраці», – зауважив ректор ПДАУ Олександр Галич.

Під час панельних дискусій учасники форуму порушили питання виробництва, зберігання та переробки зерна, виробництва і переробки продукції тваринництва, організації ветеринарного забезпечення підприємств та розвитку технологічного інжинірингу в аграрній сфері.

Крім того, під час форуму працювала виставка-ярмарок, на якій провідні агровиробники презентували свою продукцію.

Матеріал Полтавської обласної військової адміністрації