В області завершено перший етап запровадження пілотного проекту із введення в обіг аграрних розписок

12.12.2014

Спільним наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України та Міністерства юстиції України від 04 вересня 2014 року № 331/1471/5 відповідно до пропозицій Міжнародної фінансової корпорації та громадського об’єднання «Інститут розвитку аграрних ринків» в Полтавській області запроваджено пілотний проект із введення в обіг аграрних розписок.

11 грудня 2014 року в Полтавській області завершено перший етап запровадження пілотного проекту.

Починаючи з жовтня місяця поточного року в області проведено 11 регіональних семінарів з відпрацювання технологій введення в обіг аграрних розписок.

Керівники та бухгалтери сільгосппідприємств, фермерських господарств мали можливість ознайомитись з методикою ведення аграрних розписок, отримати інформаційну підтримку.

В заходах приймали участь керівник Проекту IFC з аграрних розписок Рабенко С.Л., директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Фролов С.О., представники бізнесових структур компанії Syngenta та BASF, нотаріуси.

На кожному семінарі проходили гострі дискусії та обговорення.

Досвід, отриманий під час виконання даного проекту, у подальшому буде ретельно проаналізовано та використано для впровадження аграрних розписок на всій території країни.

Це дасть можливість отримати додаткові фінансові ресурси середнім та малим сільськогосподарськими товаровиробниками, які мають обмежений доступ до кредитування через його високі ставки та недостатність заставного майна.

За результатами проведених семінарів з реалізації пілотного проекту будуть підготовлені пропозиції з удосконалення законодавчого регулювання відносин у сфері застосування аграрних розписок в Україні.