Ви є тут

В облдержадміністрації проведено нараду з питання „Про підсумки проведення весняно-польових робіт та підготовку до збирання ранніх зернових культур”

06.07.2020

Сьогодні в обласній державній адміністрації під головуванням голови облдержадміністрації Олега Синєгубова відбулася нарада з питання „Про підсумки проведення весняно-польових робіт та підготовку до збирання ранніх зернових культур”.

Доповів щодо підсумків  проведення комплексу весняно-польових робіт в області та про підготовку до збирання ранніх зернових культур  директор Департаменту агропромислового розвитку  Сергій Фролов.

Зокрема він зазначив зазначив, що весняно-польові роботи виконано в оптимальні агротехнічні терміни без значного зниження рівня забезпечення технологій вирощування сільськогосподарських культур.

У цілому область здійснила комплекс весняно-польових робіт на площі 1312,3 тис. га, зокрема кукурудзи на зерно посіяно 666,0 тис. га (найбільше серед областей України), соняшника – 383,9 тис. га, сої – 129,8 тис. га та цукрового буряка – 25,9 тис. га.

В області в усіх категоріях господарств підлягає до збору ранніх зернових 341,5 тис. га, що становить 33,9% в структурі зернової групи, а також 3,2 тис. га ріпаку.

Структура посівів ранніх зернових урожаю 2020 року така: пшениця –232,3 тис. га, ячмінь – 84,9 тис. га, горох – 6,3 тис. га, жито – 4,1 тис. га, овес – 2,6 тис. га.

У поточному році у зв’язку з несприятливими погодними умовами загинули посіви озимих сільськогосподарських культур на площі 1254 га. Вони пересіяні пізніми ярими культурами такими як кукурудза та соя. Площі озимої пшениці до збирання залишились на рівні минулого року (225 тис. га).

Протягом 5 місяців поточного року сільськогосподарськими підприємствами області придбано 317 одиниць сільськогосподарської техніки на загальну суму 305,5 млн грн, із них компенсовано з державного бюджету 103 одиниці на суму 5,5 млн грн. На виконання обласної Програми на умовах часткової компенсації вартості самохідної техніки придбано 7 тракторів на суму 3,5 млн грн, з яких компенсовано з обласного бюджету 1,0 млн грн.

Також проводиться робота з оновлення парку зернозбиральної техніки. В поточному році закуплено 19 зернозбиральних комбайнів на загальну суму  83,5 млн грн, у 2019 році за відповідний період придбано 17 комбайнів на суму 74 млн грн.

До збирання врожаю ранніх зернових культур підготовлено 1802 зернозбиральних комбайни.

Навантаження на один комбайн у середньому становить 190 га, це дає підстави вважати, що за сприятливих погодних умов, збирання ранніх зернових пройде в оптимальні агротехнічні терміни.

У зв’язку з підвищенням класу пожежної небезпеки в області на сайті Департаменту розміщено та направлено на господарства інформацію щодо відповідальності за спалювання стерні, розпалювання багать та інші дії, пов’язані з порушенням правил пожежної безпеки.

Обсяги площ ранніх зернових культур мають забезпечити валовий збір у межах 1 млн 320 тис. тонн. Зерна пшениці планується отримати в межах         944 тис. тонн, жита – 10 тис. тонн. Очікується, що 75% зерна пшениці матиме продовольчі якості, а це 708 тис. тонн.

Для забезпечення нормативних споживчих потреб населення області хлібопродуктами на 2020/21 маркетинговий рік необхідно 158 тис. тонн зерна. 84% потребує хлібопекарська галузь.

Станом на 01.06.2020 (відповідно до прогнозних балансів) загальний обсяг перехідних залишків продовольчого зерна в підприємствах області, які займаються його зберіганням та переробленням, становить 23 тис. тонн, у тому числі пшениці – 21 тис. тонн. Наявність продовольчого зерна із врахуванням перехідних залишків на кінець жнив – очікується близько 760 тис. тонн. Цього достатньо для забезпечення потреб області на 2020/21 маркетинговий рік.

Полтавська область є одним з еталонних регіонів у плані розвитку інфраструктури для зберігання зерна. На даний час в області налічується 75 сертифікованих елеваторних комплексів загальною потужністю біля 5  млн тонн, які підключені до „Основного реєстру складських документів на зерно та зерна, прийнятого на зберігання” ДП „Держреєстри України”. Крім того, відповідно до оперативних даних у сільськогосподарських, фермерських та інших підприємствах області є понад 1,5 тис. приміщень для зберігання зерна загальною місткістю 2,2 млн тонн.

Протягом минулого року введено в дію 6 нових елеваторних комплексів потужністю 232 тис. тонн та створено 107 додаткових робочих місць. Згідно зі статистичними даними Державної служби статистики України, ціни на хліб, борошно та макаронні вироби в області станом на 01.06.2020 є нижчими за середні ціни в Україні.

Потреба області в продовольчому зерні буде забезпечена.

Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов розпорядився проінформувати сільгопвиробників, щодо створення гарячої лінії для звернень, стосовно рейдерських захоплень, проблем з  переміщенням сільськогосподарської техніки, стосовно визначення якості зерна та інших питань, які потребують вирішення на обласному рівні.