Ви є тут

Відбулась нарада з питань розвитку бджільництва

22.03.2024

Основною загрозою випадків отруєння бджіл є недотримання агровиробниками вимог законодавства при застосуванні засобів захисту рослин. На цьому наголосив заступник начальника Полтавської ОВА Володимир Когут під час онлайн-наради з питань налагодження співпраці аграріїв з бджолярами для запобігання загибелі бджіл під час весняно-польових робіт.

«Пасічники та аграрії повинні працювати в правовому полі, з дотриманням вимог чинного законодавства. Наразі завданням органів влади та місцевого самоврядування, аграріїв та бджолярів є мінімізація та недопущення випадків отруєння бджіл. Необхідно забезпечити вчасне реагування на звернення пасічників, – сказав Володимир Когут. – Крім того, громади повинні бути зацікавлені в розвитку бджільництва на своїх територіях, бо це додаткові робочі місця, покращення екологічної ситуації, а також надходження коштів до місцевих бюджетів».

Директор Департаменту агропромислового розвитку ПОВА Сергій Фролов розповів, що станом на початок року в області в господарствах усіх форм власності налічувалося 132,3 тис. бджолосімей. Торік на Полтавщині вироблено 3122 тонн меду. На Полтавщині виробляють 5% від загальної кількості меду в Україні.

Начальниця Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області Яніна Аранчій розповіла, що в регіоні налічується 2495 паспортизованих пасік. Наголосила, що субʼєктам господарювання важливо дотримуватися встановлених регламентів та санітарних норм і правил застосування пестицидів, а також завчасно повідомляти органи місцевого самоврядування про заплановане їх застосування.

Учасники наради обговорили шляхи уникнення отруєння бджіл, заходи захисту рослин для збереження життя бджіл, дотримання вимог законодавства та можливості отримання міжнародної та благодійної допомоги для аграріїв.

Матеріал Полтавської обласної військової адміністрації