13 липня 2017 року відбулась республіканська відео конференція з питань збирання врожаю ранніх зернових і зернобобових культур, стану посівів пізніх культур, реалізації часткового відшкодування вартості придбаної аграріями вітчизняної техніки.
Відео конференцію проводив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України – Мартинюк Максим Петрович.
Під час відео конференції особливу увагу було приділено збиранню ранніх зернових та зернобобових культур та стану і догляду за пізніми сільськогосподарськими культурами.
Було зазначено, що ряд областей потерпають від посухи і врожайність ранніх зернових культур в них нижча до минулорічної, проте в деяких областях вона на рівні минулого року.
Під час відео конференції було роз’яснено, щодо реалізації бюджетної програми часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва. Перелік сільськогосподарської техніки та роз’яснення, щодо отримання компенсації за її придбання, розміщені на сайті Мінагрополітики.
Фролов Сергій Олександрович – Директор департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА доповів, які заходи проводяться в області по збиранню ранніх зернових культур та догляду за посівами пізніх сільськогосподарських культур. На сьогодні в області вже зібрано ранні зернові на площі 20,1 тис. га, намолочено 73,6 тис. тонн, середня урожайність складає 36,6 ц/га, що нижче на 5,3 ц/га до минулорічної. В тім числі озимої пшениці зібрано 50,6 тис. тонн при середній врожайності 37,7 ц/га, озимого ячменю 8,2 тис. тонн при середній врожайності 38,5 ц/га.
Також він доповів про пошкодження посівів від складних кліматичних умов (буревій та град) в ряді районів на площі 3,5 тис. га і завдані збитки на 52,0 млн. грн. Господарства, які постраждали найбільше від негоди, готують документи на отримання державної підтримки по ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на поворотній основі.
Наголосив про складну ситуацію на посівах пізніх сільськогосподарських культур через повітряну та грунтову посухи, які тримаються на території області більше місяця, що призведе до зниження їх врожайності в межах 30% до минулорічної.
Особливу увагу приділив прискоренню погашення кредиторської заборгованості за минулі роки по рослинництву та тваринництву.
Як завірили в Мінагрополітики підняті питання будуть вирішуватись в робочому порядку.