Відбулося підписання Меморандуму порозуміння між Полтавською облдержадміністрацією і виробниками хліба та хлібобулочних виробів

27.08.2015

Меморандум був підписаний головою облдержадміністрації Головком В.А., від імені виробників хліба - головою Асоціації хлібопекарських підприємств Полтавської області Бзенком О.М., від сільгосптоваровиробників - головою Ради сільгосптоваровиробників Полтавської області Кочергою І.В.

Однією із сторін підписання Меморандуму виступив Аграрний фонд.

В обговоренні прийняли участь директор ТОВ «Полтавський хлібокомбінат «Кулиничівський» Козуб О.В. та старший менеджер відділу по роботі в Полтавській області ПАТ «Аграрний фонд» Сургент Р.О.

Про стан збирання ранніх зернових та забезпечення області продовольчим зерном доповідав директор Департаменту агропромислового розвитку Фролов С.О.

Згідно з оперативними даними в області завершено збір ранніх зернових культур з показником валу більшим, ніж в минулому році на 230 тис. тонн зерна. В усіх категоріях господарств намолочено 1 млн. 676 тис. тонн зерна, в тому числі пшениці – 1271,6 тис. тонн (більше на 288,5 тис. тонн), жита - 12,1 тис. тонн (менше на 6,6 тис. тонн).

Щодо якісного стану зерна урожаю поточного року, то пшениці на 76 відсотків продовольча, жито – можна сказати стовідсотково продовольче.

Розпорядженням голови облдержадміністрації від 20.07.2015 № 349 «Про формування регіонального запасу продовольчого зерна з урожаю 2015 року на маркетинговий 2015/16 рік» визначені орієнтовні обсяги формування регіонального запасу продзерна області в кількості 23656 тонн і термін формування до 1 жовтня п.р..

Згідно результатів моніторингу, який проводиться Департаментом агропромислового розвитку спільно з районними управліннями (відділами) агропромислового розвитку, станом на 25 серпня 2015 року регіональний (незнижувальний) запас продовольчого зерна сформовано в обсязі 11780 тонн, це половина орієнтовного завдання за розпорядженням.

За програмою форвардних закупівель зернових культур урожаю 2015 року ПАТ «Аграрний фонд» уклав 19 контрактів на придбання 76,9  тис. тонн зерна пшениці 2 та 3 класів і 1 контракт – на 94 тонни гречки 3 класу.

Сільгосптоваровиробниками було отримано 168,9 млн. гривень попередньої оплати.

Станом на 25.08.2015 року 99,2 відсотка зерна уже завезено на зерносклади. По 2 контрактах (на 833 тонни) проведено переоформлення на ПАТ «Аграрний фонд». Остаточні розрахунки ще не проводилися ні по одному контракту.

ПАТ «Аграрний фонд» хлібопекарським підприємством області в цьому році було поставлено 2,2 тис. тонн борошна пшеничного та 22 тонни – житнього. Поставки здійснювалися за заявками семи хлібзаводів і були виконані в повному обсязі.