Відеоконференція в режимі Skype під головуванням Міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Кутового

25.05.2016

24 травня 2016 року під головуванням Міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Кутового відбулася відеоконференція в режимі Skype, розглянуто питання завершення посівної кампанії, організацію роботи по догляду за посівами сільськогосподарських культур та підготовку до проведення агропромислової виставки «Агро-2016».

У відеоконференції взяли участь заступник голови облдержадміністрації Роман Товстий, директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергій Фролов та керівники причетних установ та організацій.

На Полтавщині цьогоріч темпи посіву ярих культур значно були уповільнені несприятливими для роботи в полі погодними умовами, постійні дощі не припиняються по всій області. Станом на 23 травня  посіяли всього ярих культур на площі 1,2 млн. га.

Завершено посів цукрових буряків на площі 37,5 тис. га, що більше на 8,8 тис. га до попереднього року. Соняшнику посіяно 100%  до плану та більше на 22.3 тис. га до минулого року.

Завершується посів кукурудзи на зерно, посіяно 511,3 тис. га., або 97% до плану, та більше на 20,0 тис. га до минулого року. Соя посіяна на площі 178 тис. га, або  83% до плану, та більше на 3,7 тис. га до минулого року.

Повним ходом іде посів круп’яних культур, посіяно гречки 4,1тис. га. 85% до плану.

До сільгосптоваровиробників доведено завдання по посіву гречки відповідно до рекомендованих Мінагрополітики 6,2 тис. га.  Питання  розширення посівів гречки було розглянуто на обласній селекторній нараді 24.04.16, та на нараді 19.05.16 за участю начальників управлінь (відділів) агропромислового розвитку райдержадміністрацій. 5 районів вже завершили посів гречки згідно рекомендованих обсягів.

Матеріально-технічними ресурсами сільськогосподарські підприємства області забезпечені, проблем з посівом ярих культур в сільгосптоваровиробників не виникає. Стримує посів ярих культур лише дощова погода.

На сьогоднішній день озимі на зерно збереглись на площі  249,8 тис. га, що становить 93% до посіяних площ в тім числі 239,1 тис. га пшениці. З них 96% знаходяться в доброму та задовільному стані,  4% слабкі та зріджені посіви. Всі ці площі підживлено в повному обсязі.

Станом на 20 травня 2016 року забезпеченість пестицидами на весняно літній період становить 100% до потреби та складає – 3012,0 тонн. Використано пестицидів 1450,2 тонн, в тому числі гербіциди – 1305,9 тонн, протруйники – 63,4 тонн, інсектицидами – 32,5 тонн, фунгіцидами – 67,9 тонн.

Достатнє зволоження верхніх шарів грунту та висока вологість повітря сприяють поширенню хвороб та швидкому росту бур’янів. Але перезволоження грунту та часті дощі не дають змоги вчасно провести комплекс заходів по захисту посівів сільськогосподарських культур.

На сьогодні господарствами  області проведено обробіток посівів хімічним методом на площі – 943,2 тис. га,  біологічним – 45,3 тис.га. З них від бур’янів оброблено 720,3 тис га, від  шкідників – 83,4 тис. га, проти хвороб – 139,5 тис. га.

Робота по захисту посівів сільськогосподарських культур продовжується.

Для проведення всього комплексу весняних робіт  є в наявності  85,3 тис. тонн д.р., мінеральних добрив,  що складає 131 % до потреби.

В останні дві неділі пішов значний необгрунтований ріст цін на паливо. Якщо бензин подорожчав  на 300 грн/т  і  середня оптова ціна склала 23400 грн/т, то дизпаливо за останню неділю зросло в ціні на 1200 грн/т і середня оптова ціна по області становить 18250 грн/т.

Полтавська область на XХVIII Міжнародній агропромисловій виставці «Агро-2016» презентуватиме галузь тваринництва та органічне виробництво.

Зокрема:

1. У виставці сільськогосподарських тварин, ветеринарії та товарів для тваринництва «ANІMAL`EX-2016» 3 господарства області представлять племінну худобу:

-  породи Українська чорно-ряба молочна;

- породи Українська червоно-ряба молочна та 2 бугайці породи Абердин-ангуська;

2. У виставці органічних продуктів та технологій «ORGANIC» свою продукцію продемонструє ТОВ «Фірма Діамант ЛТД» та ПП «Агроекологія» продукцію сертифіковану за європейськими стандартами.