Виставка-форум крафтових дистилерів України «Міцний крафт 2024»

17.05.2024

16 травня 2024 року директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОВА Сергій Фролов разом з головою кластеру «Винний теруар Полтавського району» Петром Крайсвітнім взяв участь у виставці-форумі крафтових дистилерів України «Міцний крафт 2024», що проводиться 16-17 травня 2024 року в Торгово-промисловій палаті України (м. Київ).

Виставка-форум крафтових дистилерів України «Міцний крафт 2024» – це наймасштабніший з’їзд крафтових винокурів та спеціалістів галузі. Цей захід проводиться ГС «Асоціація крафтових дистилерів України» для:
- виробників крафтових напоїв, які хочуть діяти згідно з законодавством з користю для себе та економіки України;
- підприємців, що виробляють або імпортують обладнання, інгредієнти, сировину та аксесуари для дистиляції;
- рітейлерів, які готові надати споживачеві цікавий, якісний вітчизняний крафтовий продукт;
- рестораторів, які хочуть збагатити барне меню закладів українськими міцними напоями.

Також у виставці-форумі крафтових дистилерів України взяли участь представники: Міністерства аграрної політики та продовольства України, Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Департаменту контролю за підакцизними товарами ДПС України, Державної служби України з питань праці, Державної служби України з Надзвичайних Ситуацій та інші.

Заступник директора департаменту Міністерства аграрної політики та продовольства України Людмила Хомічак поінформувала, що Мінагрополітики України працює над змінами до законодавства щоб спростити умови започаткування цього бізнесу, реєстрації потужностей та отримання ліцензій.

Під час дискусійної панелі «Взаємодія малих виробників дистилятів та місцевих громад з метою розвитку бізнесу і туризму в регіонах. Підтримка та сприяння розвитку галузі державних органів влади» директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОВА Сергій Фролов у своїй доповіді розповів про:
- розвиток крафтового виробництва в Полтавській області;
- діяльність кластеру «Винний теруар Полтавського району», що розпочав свою діяльність в цьому році;
- проведений 3 травня весняний крафтовий ярмарок «Агро-фест».

Департамент агропромислового розвитку Полтавської ОВА активно підтримує розвиток крафтового виробництва в Полтавській області, адже це:
- сприяє створенню нових робочих місць;
- стимулює розвиток малого та середнього бізнесу;
- збагачує туристичну пропозицію регіону;
- сприяє збереженню традицій українського виноробства та дистиляції.

Крафтове виробництво – це перспективний напрямок розвитку агропромислового комплексу Полтавської області.