Володимир Когут відвідав аграрні підприємства у Диканській громаді

26.03.2024

Заступник начальника Полтавської ОВА Володимир Когут та директор Департаменту агропромислового розвитку ОВА Сергій Фролов із робочим візитом відвідали Диканську громаду.

Поспілкувалися з місцевими аграріями. Оглянули насіннєвий комплекс, який спеціалізується на виготовлені насіння соняшнику та кукурудзи. Ознайомилися з його роботою та обговорили забезпечення аграріїв посадковим матеріалом як один із вагомих факторів для проведення комплексу весняно-польових робіт.

Володимир Когут зауважив, що на Полтавщині стартувала посівна кампанія.

«До весняного посіву аграрії запланували близько 1,4 мільйона гектарів. Це 606 тисяч гектарів ярих зернових і зернобобових та ще 633 тисячі гектарів технічних культур», – розповів Володимир Когут.

Також ознайомилися з роботою місцевого мінізаводу з переробки молока. Щодня підприємство переробляє понад 1,5 тонн власної сировини. Виготовляє близько 40 видів молочних продуктів.

«Прагнемо розвивати галузь молочного тваринництва на Полтавщині. Незабаром зберемося з представниками малих та великих виробників молочної продукції. Обговоримо можливості розвитку галузі та підтримки на державному й регіональному рівнях, а також залучення до цього процесу міжнародних партнерів», – сказав Володимир Когут.

Серед іншого обговорили питання розвитку зрошувальної системи в громаді.

Володимир Когут зауважив, що розбудова системи меліорації дозволить забезпечити збільшення урожайності і, як наслідок, надходжень до бюджетів та створення нових робочих місць.

Крім того, керівники ознайомилися з роботою підприємства, яке спеціалізується на виготовлені пшеничного борошна та манної крупи. Продукцію власного виробництва воно експортує більше ніж у 5 країн Європи та Азії.

Матеріал Полтавської обласної військової адміністрації