Ви є тут

Засідання колегії Департаменту

15.02.2018

13 лютого 2018 року під головуванням директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергія Фролова відбулося засідання колегії Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації. На засіданні підбили підсумки роботи агропромислового комплексу області у 2017 році та обговорили основні завдання галузі на 2018 рік.

В засіданні колегії Департаменту взяли участь члени колегії, керівники структурних підрозділів агропромислового розвитку райдержадміністрацій, керівники обласних установ та організацій, працівники Департаменту та запрошені представники ЗМІ.

У 2017 році за обсягом виробництва валової продукції область займає 4 місце серед регіонів України. Питома вага регіону в загальнодержавному виробництві сільгосппродукції склала майже 6%.

Минулий рік для аграріїв Полтавської області виявився засушливим, спекотним та непередбачуваним по погоднім умовам. В зв’язку із повітряною і ґрунтовою посухами та високими температурами в літній період ускладнилася ситуація  по пізніх культурах, особливо на посівах сої, кукурудзи, соняшнику та цукрових буряків.

Але незважаючи на це аграріями Полтавщини збережено лідируючі позиції в державі по виробництву сільськогосподарських культур. Всіма категоріями господарств вирощено майже 7 % від загальнодержавного обсягу зернових культур, 10% – цукрових буряків, 8 % - сої.

За 2017 рік область займає 3 місце серед регіонів України по валовому збору зернових культур (4,2 млн. тонн), 4 місце по виробництву сої (315,2 тис. тонн) та цукрових буряків (1,4 млн. тонн).

Лідируючі позиції Полтавська область займає в Україні і з виробництва продукції тваринництва. Серед регіонів України по поголів’ю ВРХ та корів в сільськогосподарських підприємствах область займає 1 місце, по поголів’ю свиней – 4 місце.

За підсумками колегії визначені основні завдання на 2018 рік:

­      -  забезпечення виконання заходів Програми розвитку аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2020 року;

­      -  впровадження сучасних інноваційних технологій виробництва продукції рослинництва і тваринництва;

­      -  сприяння збільшенню обсягів залучення інвестицій у модернізацію агропромислового комплексу області;

­      -  технічне переоснащення галузі АПК, будівництво та реконструкція об’єктів виробничої інфраструктури;

­      -  сприяння збільшенню обсягів кредитування сільгоспвиробників, в тому числі за рахунок впровадження аграрних розписок на всій території області;

­      -  сприяння залученню фермерських господарств до розвитку галузі тваринництва, створення сімейних ферм, кооперативних формувань, міні-заводів (цехів) із переробки молочної сировини та іншої сільськогосподарської продукції;

­      -  створення сприятливих умов для розвитку органічного землеробства та виробництва органічних продуктів харчування.