Ви є тут

Засідання колегії Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації

21.07.2014

17 липня 2014 року в залі засідань Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації відбулося засідання колегії Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації.

В роботі колегії взяли участь керівники обласних установ та  організацій які мають відношення до аграрного сектору, заступники голів райдержадміністрацій з питань агропромислового комплексу та начальники управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрацій.

Учасники колегії обговорили стан виконання Виробничої програми агропромислового комплексу Полтавської області за І півріччя 2014 року.

Заслухавши та обговоривши інформацію директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Фролова С.О. щодо підсумків роботи агропромислового комплексу області за перше півріччя 2014 року колегія відзначає, що протягом січня-червня поточного року Департаментом вживалися комплексні заходи, спрямовані на забезпечення продовольчої безпеки, підвищення конкурентоспроможності продукції сільського господарства, вирішення соціальних проблем села.

Станом на 15 липня збирання ранніх зернових та зернобобових культур проведено на площі 138,1 тис. га (38,6 % до прогнозу), намолочено 531,6 тис. тонн зерна при врожайності 38,6 ц/га.

Пшеницю зібрано на площі 117,2 тис. га, намолочено 466,2 тис. тонн при урожайності 39,8 ц/га.

Ячменю зібрано менше, ніж торік на 28,4 тис. га, валовий збір становить 53,6 тис. тонн при урожайності 33,3 ц/га.

В останні роки в області прискорюється будівництво нових елеваторів та здійснюється переоснащення існуючих.

Завершено будівництво 1-ої черги елеватора ТОВ „Агро Перемога” Лохвицького району. Освоєно 15,0 млн. грн.

Продовжується будівництво ІІ черги комплексу з кондиціювання насіння ТОВ „Стасі насіння Компанії „Дюпон Піонер” Диканського району, сума освоєних коштів склала 36 млн. грн.

Крім того, продовжується реконструкція заводу по виробництву повноживної сої поглибленої гідротермічної обробки в Глобинському районі. Стан реалізації проекту становить 80 %, сума освоєних коштів складає 9,9 млн. грн.

В галузі тваринництва у всіх категорій господарств за перше півріччя 2014 року досягнуто збільшення виробництва молока на 3,2 %, реалізації м'яса на 11,5 %.

Виробництво молока в сільськогосподарських підприємствах збільшилось на 6,7 % і становить 208,0 тис. тонн. Збільшення виробництва молока відбулось у 18 районах області.

Середній надій молока від однієї корови (в розрахунку на середнє поголів'я) становив 2994 кг (збільшився проти відповідного періоду минулого року на 191 кг, або на  6,8 %).

У сільгосппідприємствах обсяги реалізації на забій худоби та птиці у живій вазі зросли проти відповідного періоду минулого року на 16,6 %. Приріст обсягів виробництва м'яса в сільськогосподарських підприємствах забезпечено в 15 районах.

Виробництво яєць від птиці всіх видів становить 314,5 млн. шт..

В той же час спостерігається скорочення чисельності поголів'я худоби та птиці в усіх категоріях господарств. На 01.07.2014 в усіх категоріях господарств поголів'я ВРХ зменшилося порівняно з відповідним періодом попереднього року на 5,8 % і становило 296,6 тис. голів.

Чисельність поголів'я ВРХ зменшилась в 18 районах.

У сільськогосподарських підприємствах поголів'я корів збільшилося на 0,7 % і становило 70,1 тис. голів. Скорочення чисельності допущено у 10 регіонах.

Поголів'я свиней у всіх категоріях господарств зменшилось на 3,6 % і становило 442,4 тис. голів.

Здійснюється робота з розвитку інфраструктури аграрного ринку. В області 6 червня 2014 року було відкрито перші три сімейні ферми у Полтавській області на базі сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу (СОК) «Молочний Світанок» (с. Сухорабівка, Решетилівський район). Всього до кінця 2014 року на Полтавщині планується відкрити ще до 10 сімейних ферм.

Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника у сільському господарстві за січень-червень поточного року зросла на  10,9 % і становила 2537 грн.. Але рівень заробітної плати в сільському господарстві не дає змоги в повній мірі реалізовувати її мотиваційну функцію. Значною залишається сума заборгованості з виплати заробітної плати в сільському господарстві (667 млн. грн.).

Було відзначено, що основним завданням у поточному році залишається здійснення організаційних заходів, спрямованих на розвиток агропромислового комплексу, а саме: нарощення обсягів виробництва продукції, недопущення зменшення чисельності поголів'я худоби та птиці, розширення виробничих потужностей тваринницьких об'єктів, створення сприятливих умов для ефективного розвитку галузі тваринництва у господарствах населення.

У зв'язку із вищенаведеним,

Колегія вирішила:

1. Управлінням агропромислового розвитку райдержадміністрацій спільно з сільськогосподарською інспекцією:

посилити контроль за оперативним обліком і своєчасним проведенням декларування зернових культур та цукру підприємствами агропромислового комплексу;

Термін виконання: до 10.12.2014 року

вжити заходів щодо забезпечення своєчасного та в повному обсязі засипки насіння ярих та озимих культур під урожай 2015 року сортами, занесеними до державного Реєстру сортів рослин України та рекомендованими для поширення в господарствах Полтавської області;

   Термін виконання: озимих – до 20.08.2014;
ярих – до 10.10.2014 року

 з метою контролю за зміною показників родючості і забруднення ґрунтів, своєчасного виявлення зміни стану земель та властивостей ґрунтів, збереження та відтворення їх родючості, попередження та своєчасної  ліквідації впливу негативних процесів, забезпечити організацію роз’яснювальної роботи серед  сільськогосподарських підприємств району необхідності виконання Закону України "Про охорону земель" та проведення агрохімічної паспортизації земель;

Термін виконання: до 01.10.2014 року

з метою захисту прав сільськогосподарських товаровиробників забезпечити постійний моніторинг дотримання умов приймання зерна та визначення його якості хлібо – приймальними підприємствами;

Термін виконання: до 01.10.2014 року

2. Управлінням агропромислового розвитку райдержадміністрацій:

забезпечити виконання орієнтовних завдань щодо формування регіональних запасів продовольчого зерна на 2014-2015 маркетинговий рік для потреб хлібопекарських підприємств у сировині та підтриманні стабільної цінової ситуації на ринку хліба;

Термін виконання: до 10.10.2014 року

 контролювати наявність та кількість внесення мінеральних та органічних добрив в межах науково - обґрунтованих норм. Рекомендувати ширше застосування мікродобрив, регуляторів росту та інших нетрадиційних агрохімікатів, впровадження біологічних методів догляду за посівами;

Термін виконання: до 01.10.2014 року

 враховуючи ситуацію на ринку нафтопродуктів вжити додаткових заходів щодо накопичення господарствами області пального на весь комплекс польових робіт;

Термін виконання: до 01.10.2014 року

 вивчити питання потреби підприємств агропромислового комплексу в природному газу на  осіннє – зимовий період 2014 – 2015 року для забезпечення безперебійної діяльності галузі тваринництва, комбікормових та соєвих заводів, зернових сушарок. Розробити дієві покрокові заходи, направлені на істотне зменшення споживання природного газу підприємствами галузі та заміни його альтернативними видами палива;

Термін виконання: до 01.08.2014 року

продовжити роботу щодо залучення вітчизняних та іноземних інвестицій у розвиток агропромислового комплексу.

Термін виконання: постійно

3. Управлінням агропромислового розвитку райдержадміністрацій спільно з виконавцем обласної Програми розвитку дорадчої діяльності в Полтавській області ТОВ "Полтавська обласна сільськогосподарська дорадча служба":

забезпечити реалізацію заходів щодо розвитку галузі рибництва та нарощення виробництва товарної риби;

Термін виконання: постійно

вжити заходів щодо залучення господарств населення до виробництва продукції тваринництва шляхом створення ферм сімейного типу;

Термін виконання: постійно

сприяти організації та розвитку сільськогосподарських кооперативних об'єднань.

Термін виконання: постійно

4. Інституту свинарства та агропромислового виробництва НААН (Волощук В.М.), ПАТ «Полтаваплемсервіс» (Іванченко М.І.), ТОВ «Лубенське племпідприємство» (Ґава Л.І), ПАТ «Племсервіс» (Бігдан М.А) продовжити роботу щодо поліпшення ведення селекційно-племінної роботи в області, організації навчання та підвищення кваліфікації техніків штучного осіменіння.

Термін виконання: до 01.01.2015 року

5. Управлінню соціально – економічного розвитку та фінансового забезпечення (Сущому М.М.) та управлінням агропромислового розвитку райдержадміністрацій вжити заходів, спрямованих на недопущення зростання заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах усіх форм власності та забезпечення її повного погашення, проведення в повному обсязі розрахунків із пайовиками за оренду земельних та майнових паїв.

Термін виконання – до кінця 2014 року

6. Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, управлінням агропромислового розвитку райдержадміністрації спільно з Полтавською державною сільськогосподарською дослідною станцією ім. М.І. Вавилова НААН України розробити план заходів, присвячених святкуванню 130 – ти річчя з дня заснування дослідного Полтавського поля.

Термін виконання: серпень 2014 року

Також в ході засідання колегії було розглянуто хід підготовки до участі в Національному Сорочинському ярмарку – 2014 та стан роботи зі зверненнями громадян в Департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації за І півріччя 2014 року.