Ви є тут

ПРОГРАМА ОТРИМАННЯ ЧАСТКОВОЇ (25%) КОМПЕНСАЦІЇ ВАРТОСТІ ПРИДБАНОЇ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ТЕХНІКИ ТА ОБЛАДНАННЯ УКРАЇНСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА

22.03.2021

 

ОБОВЯЗКОВІ УМОВИ ДЛЯ УЧАСТІ У ПРОГРАМІ:

1. 25% компенсація надається за придбання техніки, яка  входить у затверджений Перелік української техніки та обладнання для АПК, їх виробників та дилерів. Перелік затверджено міжвідомчою комісією, до складу якої входять фахівці МЕРТ, Мінагрополітики, Національного комітету з промислового розвитку, керівники галузевих наукових установ, підприємств українського машинобудування для АПК та представники громадських організацій.

2. Купівля та отримання компенсації техніки здійснюється через державні банки та банки, у статусному капіталі яких 75 і більше відсотків належить державі.

3. Учасник програми (сільгоспвиробник) не повинен бути банкрутом/ не перебувати на стадії ліквідації/ не мати відкритої  справи про банкрутство/не мати прострочену більше ніж за 6 місяців заборгованість перед державним бюджетом, Пенсійним фондом України та фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування. У разі встановлення контролюючими органами факту незаконного отримання бюджетних коштів  в рамках програми, такі кошти протягом місяця повертаються до державного бюджету та часткова компенсація вартості техніки та обладнання не надається протягом трьох років від дати виявлення такого порушення.

4. Техніка та обладнання, придбані з частковою компенсацією вартості, протягом трьох років мають використовуватись за призначенням та не підлягають відчуженню. У разі відчуження такої техніки та обладнання сільськогосподарський товаровиробник повертає отримані бюджетні кошти і позбавляється протягом трьох років права на отримання часткової компенсації вартості техніки та обладнання.

 

ЩО ПОТРІБНО ЗРОБИТИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ 25% КОМПЕНСАЦІЇ

1. Ознайомитись із Переліком техніки та обладнання

2. Визначитись із необхідною технікою та обладнанням, яка входить до вказаного Переліку.

3. Відкрити рахунок в одному із державних банків, або банків, у статусному капіталі яких 75 і більше відсотків належить державі та здійснити оплату за техніку чи обладнання через державний банк, або банк, у статусному капіталі якого 75 і більше відсотків належить державі.

4. Подати до банку заявку за формою, затвердженою наказом Мінагрополітики від 18.04.2017 № 228 "Про затвердження форм для отримання часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва" документи, а саме:
- копію платіжного доручення;
- акт приймання-передачі техніки та обладнання;
- свідоцтво про державну реєстрацію техніки (якщо техніка підлягає обов’язковій державній реєстрації);
- довідку, підтвердження ДФС  про відсутність простроченої більше ніж шість місяців заборгованості перед державним бюджетом, Пенсійним фондом України, фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування;
- витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань з інформацією, що підприємство не перебуває на стадії ліквідації, щодо нього не порушено справу про банкрутство, не визнано банкрутом;
- згоду на розкриття Державним банком Мінагрополітики інформації щодо сільгосптоваровиробника, яка становить банківську таємницю або містить персональні дані (за формою, встановленою Державним банком).

 

ЯК ВИПЛАЧУЄТЬСЯ ЧАСТКОВА КОМПЕНСАЦІЯ

1. Державний банк надає Мінагрополітики інформацію щодо суми коштів, що підлягає частковій компенсації.

2. Мінагрополітики формує реєстр сільгоспвиробників, які придбали техніку та обладнання і претендують на отримання часткової компенсації.

3. На підставі реєстру та у межах відкритих асигнувань протягом місяця Мінагрополітики перераховує кошти державним банкам.

4. Державні банки протягом одного операційного дня перераховують кошти на поточні рахунки учасникам програми.