Ви є тут

Сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи

22.02.2022

Розвиток сільських територій є пріоритетним напрямом реформування аграрного сектора, створення та функціонування громадських, професійних, неприбуткових організацій, діяльність яких спрямована на розв’язання соціально-економічних проблем сільських територій набуває особливого значення. Чільне місце серед цих організацій посідають сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи при сільських громадах як підприємства особливого типу, що створюються дрібними сільськогосподарськими товаровиробниками – власниками особистих селянських та невеликих фермерських господарств, які мають подібний матеріально-технічний стан, спільні господарські проблеми та однакову мотивацію вступу до кооперативу.

В області зареєстровано 68 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, з яких діє 23, в тому числі молочних – 10, з обробітку землі та збирання врожаю – 6, плодово-ягідних – 4, овочевих – 1, із заготівлі та переробки продукції бджільництва – 2.

Одним із напрямів Програма розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2027 року є «Створення та підтримка сільськогосподарських кооперативів», де передбачено компенсація або співфінансування 50% вартості сільськогосподарської техніки, технологічного транспорту, обладнання та устаткування для виробництва та переробки сільгосппродукції. Під відшкодовування потрапляє сільськогосподарська техніка, обладнання та устаткування вітчизняного та зарубіжного виробництва, як нова так і та, що була у використанні.

В 2021 році в цій Програмі прийняли участь 2 сільськогосподарські кооперативи, яким надано кошти з обласного бюджету в розмірі 312,7 тис. грн.

Сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи створюють від 2 до 6 робочих місць, використовуватимуть офіційно найману працю з оплатою відповідних податків в місцеві бюджети.