Ви є тут

Виїзна робоча нарада по поливам

21.07.2017

Питання роботи Градизької зрошувальної системи у 2017 році та перспективи збільшення площ зрошення на наступний рік за ініціативи заступника голови облдержадміністрації Р. Товстого розглядалися 20 липня 2017 р. на виїзній робочій нараді в Глобинському та Кременчуцькому районах. У 2017 році збільшено у 3,2 фізичну площу поливів та у 10 разів обсяги гектарополивів на державних системах.

Спільно із товаровиробниками попередньо погоджена стратегія спільної роботи в 2018 році, згідно якої площі зрошення збільшаться майже на 2000 гектарів. У зв’язку із цим виникають нові проблеми, які потрібно вирішувати вже сьогодні. На нараді мова йшла не тільки про Градизьку зрошувальну систему в Глобинському районі, (де сьогодні задіяно 6 насосних станцій та 26 сучасних широкозахватних дощувальних установок), а про область в цілому.

В роботі наради взяли участь:
Р. Товстий – заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації, депутат обласної ради;
І. Горжій – голова постійної комісії обласної ради із питань екології та раціонального природокористування, депутат обласної ради;
С. Фролов – директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації;
І. Піддубний – директор Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації;
А. Безкоровайний – голова Кременчуцької райдержадміністрації.

Із роботою зрошувальної системи, її проблемами, можливостями та перспективою розширення в майбутньому ознайомлювали В.Фомичов – начальник Полтавського облводресурсів та Ю. Глушко – начальник Кременчуцького міжрайонного управління водного господарства.

Давали пояснення із переваг зрошувального землеробства керівники та спеціалісти ТОВ «Рост-Агро», ТОВ СПГ «Надія», СФГ «Зеніт», ТОВ «Юнігрей-Агро».

Аграрії в цілому по області прогнозують значну втрату врожаю сільськогосподарських культур. Адже за даними спостережень метеорологічних станцій МС Полтава, МС Гадяч і МС Веселий Поділ в Полтавській області за квітень-липень (І-ІІ декада) сума атмосферних опадів - 105,7 мм складає відхилення – 90,4 мм від середньо багаторічних значень та – 176,5 мм від значень минулого року на фоні підвищення температури повітря.

Вивчивши досвід глобинчан, вирішили продовжувати роботу із впровадження поливів в інших районах області.