Інвестиції

Підсумки по інвестиціях за 2017 рік

Згідно статистичних даних за 2017 рік у розвиток об’єктів сільського господарства, мисливства та надання пов’язаних з ним послуг спрямовано 4,4 млрд. грн. капітальних інвестицій (збільшення до відповідного періоду минулого року на 39,1 %), у виробництво харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів – 1,2 млрд. грн. Загальна сума інвестицій склала 5,6 млрд. грн. Це на 22,9 % більше ніж за 2016 рік. (4,5 млрд. грн.).

В структурі загального обсягу інвестицій в економіку області інвестиції у розвиток об’єктів сільського господарства, мисливства та надання пов’язаних з ним послуг та у виробництво харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів складають 36,9 %.

В 2017 році в агропромисловому комплексі Полтавської області впроваджується 60 найбільш важливих інвестиційних проектів кошторисною вартість 847,1 млн.грн. З початку інвестування освоєно майже 82 % інвестиційних коштів (694,1 млн. грн.).

У 2017 році завершено впровадження 45 інвестиційних проектів кошторисною вартістю 319,9 млн. грн. Із них 21 об’єкт в галузі тваринництва кошторисною вартістю 42,5 млн. грн., 18 об’єктів в галузі рослинництва вартістю 212,5 млн. грн., 6 об’єктів з переробки сільськогосподарської продукції кошторисною вартістю 64,8 млн. грн.. Це дало змогу створити 332  нових робочих місць.

У 2017 року в Диканському районі введено в дію сучасний високотехнологічний комплекс з виробництва соняшникової та соєвої органічних олій ТОВ «Укролія» – «Укролія Органік».

Підприємство сертифіковане за стандартом органічних продуктів Європейського Союзу № 17-0773-01.

«Укролія Органік», яке спеціалізуватиметься виключно на переробці органічної сировини, планує щорічно переробляти 18 тис. тонн соняшнику та 50 тис. тонн соєвих бобів, з яких виробляти по 7 тис. тонн соняшникової та соєвої органічних олій. В результаті реалізації проекту створено 60 робочих місць.

ТОВ «АПК Докучаєвські чорноземи» Карлівського району введено в експлуатацію цех по виробництву соків потужністю 500л /зміну (120000 л/рік).

Фруктові та овочеві соки виготовляються із власної продукції. Також запущена лінія із виготовлення фруктових джемів і повидла. Кошторисна вартість проекту склала 1,8 млн. грн. В результаті реалізації проекту створено 8 робочих місць.

В ПСП «Дружба» Семенівського району сформовано першу промислову пасіку в Україні. Це - наявність близько 4 тис. бджолиних сімей та висадка спеціальних медоносів. В с. Біляки закладено гай з 1,2 тис. медових дерев, більшість полів підприємства засіяні фацелією, синяком, буркуном, коріандром. Це дало змогу створити 78 робочих місць.

Підприємство співпрацює із Польщею, Болгарією, Фінляндією,  країнами Азії. Планується співпраця із Канадою та США.

У 2017 році структурним підрозділом агропромхолдингу «Астарта» ТОВ «Агрофірма імені Довженка» продовжувалося будівництво унікального для нашої країни і на сьогодні єдиного кормового центру (Feed-центру), який вироблятиме високоякісні корми із власної сировини. Виробництво розраховане на 20 тисяч голів великої рогатої худоби. При цьому, загальний обсяг інвестицій оцінюється в понад 3 млн. дол. США та буде створено 12 нових робочих місць.

У 2018 році в агропромисловому комплексі реалізується 39 інвестиційних проектів на суму 700,3 тис. грн. У результаті впровадження інвестиційних проектів буде створено 307 робочих місць.

В І кварталі 2018 року завершено впровадження 3 інвестиційних об’єктів в галузі рослинництва кошторисною вартістю 295,0 млн. грн.