Інвестиції

03.08.2018

Впровадження інвестиційних проектів  в агропромисловому комплексі Полтавської області

Активна інвестиційна діяльність в аграрному секторі сприяє збільшенню обсягів сільськогосподарського виробництва, підвищенню прибутковості аграрних підприємств, розширенню їх виробничої діяльності та, як результат, створенню додаткових робочих місць на селі.

Згідно статистичних даних за 6 місяців 2018 року у розвиток об’єктів сільського господарства, мисливства та надання пов’язаних з ним послуг спрямовано 1604,7 млн. грн. капітальних інвестицій, у виробництво харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів – 519,2 млн. грн. Загальна сума інвестицій склала 2123,9 млн. грн.

В структурі загального обсягу інвестицій в економіку області інвестиції у розвиток об’єктів сільського господарства, мисливства та надання пов’язаних з ним послуг та у виробництво харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів складають 32,2 %.

За підсумками І кварталу 2018 року Полтавська область займає ІІ місце в рейтингу регіонів за кількістю інвестиційних об’єктів в АПК.

У 2018 році в агропромисловому комплексі реалізується 69  інвестиційних проекти на суму 1,5 млрд. грн. У результаті впровадження інвестиційних проектів буде створено 535 робочих місць. Головним джерелом фінансування капітальних інвестицій залишаються власні кошти сільгосппідприємств – понад 73% загальної вартості.

З початку інвестування освоєно майже 62 % інвестиційних коштів (960,0 млн. грн.).

Основні напрямки реалізації інвестиційних проектів:

• розвиток скотарства – 27 од. (або 39,1 % від загальної кількості);
  • обробка, зберігання зернових культур – 27 од. (39,1 %);
  • переробка сільгосппродукції - 10 од. (14,5 %);
  • багаторічні насадження – 5 од. (7,3 %).

У І півріччі 2018 року завершено впровадження 20 інвестиційних об’єктів кошторисною вартістю 754,3 млн. грн., в тому числі 17 об’єктів в рослинництві кошторисною вартістю 750,1 млн. грн. В результаті реалізації інвестиційних проектів створено 135 робочих місць.

Протягом останніх років область займає перші місця в Україні по валовому збору зерна. Тому одним з пріоритетних напрямків залучення  інвестиційних ресурсів є будівництво нових елеваторів, реконструкція, модернізація та розширення діючих зерноскладів та хлібоприймальних підприємств. На сьогодні в області налічується 74 елеваторних комплекси та майже 1,7 тисяч власних складських приміщень для зберігання зерна у сільгоспвиробників загальною потужністю 5,7 млн. тонн зерна.

В липні поточного року ТОВ «Агрофірма ім. Довженка» агрохолдингу «Астарта-Київ» (Шишацький район) відкрито новий елеватор в с. Яреськи, який збудовано за кошти Європейського Інвестиційного Банку. Це дало змогу підприємству створити 60 нових робочих місць.

Це сучасний об’єкт призначений для одночасного зберігання 100 тисяч тонн зернових та олійних, де повністю автоматизовані усі процеси прийомки, очистки, сушки, зберігання і відвантаження збіжжя. Підприємство оснащене лабораторією, яка постійно буде вести моніторинг якості зерна.

Потужність приймання зерна складає 300 тонн/год., 7200 тонн/добу.

Елеватор збудований не лише для потреб агрофірми ім. Довженка, а й для партнерів – інших господарств. Зерно урожаю поточного року планується зберігати уже на цьому елеваторі.

Також агрохолдингом «Астарта-Київ» в рамках програми «Зерно АСТАРТИ» введено в експлуатацію ще один елеватор в с. Скороходово потужністю 30,0 тис. тонн та вартістю біля 300,0 млн. грн. Елеватор оснащений автоматизованою системою управління, обладнанням кращих світових виробників та має інфраструктуру для відвантаження зерна на залізничний і автомобільний транспорт.