Інвестиції

Підсумки по інвестиціях за І півріччя 2017 рік

Активна інвестиційна діяльність в аграрному секторі області сприяє збільшенню обсягів сільськогосподарського виробництва.

Згідно статистичних даних за 6 місяців 2017 року у розвиток об’єктів сільського господарства, мисливства та надання пов’язаних з ним послуг спрямовано 2,2 млрд. грн. капітальних інвестицій (збільшення до відповідного періоду минулого року в 1,6 рази), у виробництво харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів – 0,5 млрд. грн.(зменшення до відповідного періоду минулого року на 30,%). Загальна сума інвестицій склала 2,6 млрд. грн. Це на 30,8 % більше ніж за відповідний період 2016 року. (2,0 млрд. грн.).

За підсумками І півріччя Полтавська область займає 1 місце в рейтингу регіонів за кількістю інвестиційних об’єктів в АПК.

В 2017 році в агропромисловому комплексі Полтавської області впроваджується 57 найбільш важливих інвестиційних проектів кошторисною вартість 785,0 млн.грн. З початку інвестування освоєно майже 64 % інвестиційних коштів (501,3 млн. грн.).

Станом на 1 липня 2017 року завершено впровадження 24 інвестиційних проекти кошторисною вартістю 134,2 млн. грн. Із них 10 об’єктів в галузі тваринництва кошторисною вартістю 9,8 млн. грн., 11 об’єктів в галузі рослинництва вартістю 116,2 млн. грн., 3 об’єкти з переробки сільськогосподарської продукції кошторисною вартістю 8,2 млн. грн.. Це дало змогу створити 92 нових робочих місця.

Протягом останніх років область займає перші місця в Україні по валовому збору зерна. Тому одним з пріоритетних напрямків залучення  інвестиційних ресурсів є будівництво нових елеваторів, реконструкція, модернізація та розширення діючих зерноскладів та хлібоприймальних підприємств. В І півріччі 2017 року введено в дію п’ять елеваторів та зерносушильних комплексів в Карлівському, Козельщинському, Машівському та Чутівському районах. Впровадження даних інвестиційних проектів дає можливість значно поліпшити інфраструктуру зернового ринку області.