Інвестиції

Підсумки по інвестиціях за 9 місяців 2017 року

Тенденція зростання інвестицій у сільське господарство зберігається.

Інвестиції в аграрний сектор ростуть випереджаючими темпами відносно загальних інвестицій в економіку області. Так, загальні інвестиції за 9 місяців 2017 року збільшилися на 28,2 %, а інвестиції в аграрний сектор – на 39,0 %.

Згідно статистичних даних за 9 місяців 2017 року у розвиток об’єктів сільського господарства, мисливства та надання пов’язаних з ним послуг спрямовано 3,2 млрд. грн. капітальних інвестицій (збільшення до відповідного періоду минулого року в 1,5 рази), у виробництво харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів – 1,3 млрд. грн.(збільшення до відповідного періоду минулого року на 18,7 %). Загальна сума інвестицій склала 4,5 млрд. грн. Це на 39,0 % більше ніж за відповідний період 2016 року. (3,2 млрд. грн.).

В структурі загального обсягу інвестицій в економіку області інвестиції у розвиток об’єктів сільського господарства, мисливства та надання пов’язаних з ним послуг та у виробництво харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів складають 45,6 %.

В 2017 році в агропромисловому комплексі Полтавської області впроваджується 57 найбільш важливих інвестиційних проектів кошторисною вартість 785,0 млн.грн. З початку інвестування освоєно майже 64 % інвестиційних коштів (503,0 млн. грн.).

Станом на 1 жовтня 2017 року завершено впровадження 24 інвестиційних проекти кошторисною вартістю 134,2 млн. грн. Із них 10 об’єктів в галузі тваринництва кошторисною вартістю 9,8 млн. грн., 11 об’єктів в галузі рослинництва вартістю 116,2 млн. грн., 3 об’єкти з переробки сільськогосподарської продукції кошторисною вартістю 8,2 млн. грн.. Це дало змогу створити 92 нових робочих місця.

Протягом останніх років область займає перші місця в Україні по валовому збору зерна. Тому одним з пріоритетних напрямків залучення  інвестиційних ресурсів є будівництво нових елеваторів, реконструкція, модернізація та розширення діючих зерноскладів та хлібоприймальних підприємств. За 9 місяців 2017 року введено в дію п’ять елеваторів та зерносушильних комплексів в Карлівському, Козельщинському, Машівському та Чутівському районах. Впровадження даних інвестиційних проектів дає можливість значно поліпшити інфраструктуру зернового ринку області.

Основним джерелом капітальних інвестицій залишаються власні інвестиційні ресурси.