Інвестиції

Інвестиційний клімат в агропромисловому комплексі Полтавщини

Основною стратегією інвестиційного розвитку області в агропромисловому комплексі є створення сприятливого бізнес-середовища як для вітчизняних, так і для іноземних інвесторів.

Згідно статистичних даних за 2016 рік у розвиток об’єктів сільського господарства, мисливства та надання пов’язаних з ним послуг спрямовано 3,1 млрд. грн. капітальних інвестицій (збільшення до відповідного періоду минулого року в 1,8 рази), у виробництво харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів – 1,4 млрд. грн.(збільшення до відповідного періоду минулого року в 1,5 рази). Загальна сума інвестицій склала 4,5 млрд. грн. Це в 1,7 рази більше ніж за 2015 рік. (2,7 млрд. грн.).

За підсумками 2016 року область входить в першу п’ятірку регіонів в яких впроваджується найбільша кількість інвестиційних проектів.

В 2016 році в агропромисловому комплексі Полтавської області впроваджувалося 56 найбільш важливих інвестиційних проектів кошторисною вартість 542,1 млн.грн, освоєно 318,3 млн. грн. (58,7%).

В минулому році завершено впровадження 31 інвестиційного проекту кошторисною вартістю 122,0 млн. грн. Із них 21 об’єкт в галузі тваринництва кошторисною вартістю 21,8 млн. грн., 9 об’єктів в галузі рослинництва вартістю 98,7 млн. грн., 1 об’єкт з переробки молока. Це дало змогу створити 110 нових робочих місць.

В 2016 році ТОВ НВП «Інтерагросервіс» Диканського району введено в дію міні–завод по переробці молока ізраїльської фірми «TESSA» потужністю 500 л/зміну. Обслуговуючий персонал – 9 осіб. Персонал, задіяний в цеху пройшов навчання та стажування у спеціалістів фірми «TESSA».

Міні – завод випускає 18 найменувань молочної продукції. Вся продукція відповідає стандартам ДСТУ та ТУ.

Для реалізації виробленої продукції підприємство відкрило в с. Стасі Диканського району фірмовий магазин, а також співпрацює з торговими мережами м. Полтави.

В с. Денисівка Оржицького району та с. Сухорабівка Решетилівського району відкрилися сімейні ферми європейського зразка, створені у рамках Проекту USAID/Партнерство заради інновацій: «Розвиток сімейних ферм, об’єднаних в сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи», що виконується МБФ «Добробут громад» в партнерстві з Данон-Україна, ДОГО «Сільськогосподарська консультаційна служба» та ОСОК «Господар» за співфінансування «Данон Екосистем» Фонду, Heifer International та проекту Уряду Канади. Проект підтримується Міністерством аграрної політики та продовольства України.

У 2016 році ТОВ «Агрофірма імені Довженка» розпочала  будівництво фід – центру унікального для нашої країни і на сьогодні єдиного кормового центру. Кормовий центр вироблятиме високоякісні сінаж, силос, сіно, шроти тощо. Все - із власної сировини. Виробництво розраховане на 20 тисяч голів великої рогатої худоби. При цьому підприємство готове буде продавати збалансовані  корми власного виробництва як фермерським господарствам, так і приватним господарям, які утримують корів.

Вартість проекту -100 млн. грн. Буде створено 12 робочих місць.

Протягом останніх років область займає перші місця в Україні по валовому збору зерна. Тому одним з пріоритетних напрямків залучення  інвестиційних ресурсів є будівництво нових елеваторів, реконструкція, модернізація та розширення діючих зерноскладів та хлібоприймальних підприємств. В 2016 році введено в дію шість зерносушильних комплексів в Карлівському, Котелевському, Семенівському та Чутівському районах. Впровадження даних інвестиційних проектів дало можливість значно поліпшити інфраструктуру зернового ринку області.

У 2017 році в агропромисловому комплексі Полтавської області впроваджується 40 найважливіших інвестиційних проектів кошторисною вартість 417,9 млн. грн..

В І кварталі освоєно 250,0 млн. грн., що становить 59,8% кошторисної вартості проектів. Завершено впровадження 12 інвестиційних проектів кошторисною вартістю 64,2 млн. грн., із них – 7 об’єктів в галузі тваринництва кошторисною вартістю 3,1 млн. грн., 4 об’єкта в галузі рослинництва вартістю 56,7 млн. грн., 1 об’єкт з переробки молока. Це дало змогу створити 41 нове робоче місце.

За рахунок залучення інвестицій агропромисловий комплекс області переходить на інноваційний шлях розвитку, що сприяє підвищенню конкурентоспроможності продукції сільського господарства на внутрішньому та зовнішньому ринках.