100-річчя формування національних сортових рослинних ресурсів України

30.08.2023

29 серпня 2023 року з нагоди 100-річчя формування національних сортових рослинних ресурсів України Українським інститутом експертизи сортів рослин в смт. Градизьк Кременчуцького району було проведено тематичний круглий стіл. В урочистостях взяли участь працівники та ветерани сортовипробування Полтавської філії інституту, селекціонери, представники Полтавського державного аграрного університету та Полтавської державної сільськогосподарської дослідної станції ім. М.І. Вавилова Інституту свинарства і АПВ НААН, голова Градизької  територіальної громади.

Із вітальним словом та побажаннями подальшої плідної праці виступив заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Олег Палій. На урочистостях були відзначені кращі працівники Полтавської філії Українського інституту експертизи сортів рослин.

Полтавська філія є відокремленими структурним підрозділом Українського інституту експертизи сортів рослин, що утримується виключно за рахунок коштів державного бюджету України.

Філія організовує та виконує роботу з основних напрямів науково-дослідної діяльності:
- проведення комплексу польових і лабораторних досліджень з кваліфікаційної експертизи сортів рослин;
- ділянковий (ґрунтовий) та лабораторний сортовий контроль насіння і садивного матеріалу;
- післяреєстраційне вивчення сортів рослин;
- дослідження для проведення фітопатологічних досліджень за штучного зараження на пухирчасту сажку кукурудзи звичайної.

У Філії затвердженні та здійснюють свою діяльність наступні пункти польових досліджень:
- Градизький відділ польових досліджень;
- Решетилівський відділ польових досліджень;
- Карлівський відділ польових досліджень.

Спеціалісти відділів польових досліджень проводять комплекс польових і лабораторних досліджень на овочевих, баштанних, картопляних, зернових та плодово-ягідних культурах, цукровому буряку.