Ви є тут

Апаратна нарада у голови Полтавської облдержадміністрації

02.12.2019

2 грудня відбулась щотижнева апаратна нарада у голови Полтавської обласної державної адміністрації. З питання розвитку зрошувального землеробства в області доповідав директор Департаменту агропромислового розвитку Сергій Фролов.

Він доповів, що зрошувані землі в області площею 50,8 тис. га використовують 890 землекористувачів та власників. Із них у режимі оренди – 26,9 тис. га, приватної власності – 23,9 тис. га.

В області для забезпечення поливу 50,8 тис. гектарів обліковуються 64 стаціонарні поливні системи. 11 систем (31,6 тис. гектарів) обслуговують господарства, використовуючи державну частку основних меліоративних фондів, яка перебуває на балансі водогосподарських організацій.

На даний час Кременчуцьким міжрайонним управлінням зрошувальних систем разом із сільгоспвиробниками відновлена робота 6-ти потужних насосних станцій та 11 км магістрального каналу на Градизькій зрошувальній системі (Глобинський район) і насосна станція на Карпівській зрошувальній системі (Кременчуцький район). Загальна потужність Градизької системи становить 8,2 тис. га поливу, Карпівської – 4,7 тис. га. За період 2014-2019 років площа поливу сільськогосподарських культур у межах систем зросла із 372 до 4251 гектара.

Вартість ремонтних та пусконалагоджувальних робіт із відновлення двох міжгосподарських систем становила 5,1 млн. гривень, із них кошти водокористувачів – 3,9 млн. гривень (77% від загальної суми), Кременчуцького міжрайонного управління водного господарства – 891,3 тис. гривень (17%), Обласного фонду охорони навколишнього природного середовища – 295,6 тис. гривень (6%).    

Господарствами області придбано 35 одиниць поливної техніки на загальну суму 78,9 млн. гривень, вартість однієї дощувальної машини в середньому становить 2,3 млн. гривень.

У 2019 році в області зрошувалося 5,51 тис. гектарів сільськогосподарських культур, виконано 24,5 тис. гектарополивів, кратність поливів у середньому становить 4,5 раза.

В області впроваджуються сучасні технології зрошення сільськогосподарських культур поза межами наявних зрошувальних систем, зокрема крапельного поливу. У 2019 році такі технології застосовуються на понад 1,1 тис. гектарів.

У поточному році на виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 25 лютого 2019 року № 127 „Про стан гідротехнічних споруд водних об’єктів (водосховищ, ставків) на території Полтавської області” органами місцевого самоврядування проведено інвентаризацію водних об’єктів та гідротехнічних споруд. За результатами обстеження інвентаризовано 2030 водних об’єктів, на яких знаходяться 1683 гідроспоруди в доброму та задовільному стані, 257 – в аварійному. З них лише 7% мають свої балансоутримувачі.

У силу природно-кліматичних умов, а також враховуючи наявність чіткої тенденції до перетворення зрошення із допоміжного, як раніше вважалося, в необхідний, а для багатьох сільськогосподарських культур і визначальний елемент інтенсивних технологій їхнього вирощування, стале ведення землеробства без розвитку зрошення практично неможливе. Тому відновлення потенціалу зрошення належить до числа пріоритетних завдань розвитку аграрного сектору економіки області.