Ви є тут

Апаратна нарада у начальника облвійськадміністрації

07.02.2023

06 лютого 2023 року відбулася апаратна нарада у начальника облвійськадміністрації з питання „Про порядок передачі оригіналів договорів оренди водних об’єктів, земельних ділянок, паспортів водних об’єктів, повноваження щодо розпорядження якими перейшли у комунальну власність, а також про проведення інвентаризації та здійснення державного контролю за використанням та охороною земель” за участю директора Департаменту агропромислового розвитку облвійськадміністрації (далі – Департамент) С. Фролова.

За інформацією директора Департаменту Сергія Фролова земельний фонд Полтавської області становить 2875,0 тис. га.

В області діє „Програма ефективного використання земельних ресурсів Полтавщини на період 2022-2027 років”. Одними із напрямків Програми є: інвентаризація земельних ділянок зайнятих полезахисними смугами, розташованих на землях сільськогосподарського призначення, інвентаризація земель водного фонду та паспортизація водних об’єктів.

Потреба в інвентаризації земельних ділянок зайнятих полезахисними смугами на 2023 рік складає 11,8 тис. га. Готові до участі у співфінансуванні робіт з інвентаризації земельних ділянок зайнятих полезахисними смугами 20 територіальних громад області.

Потреба в інвентаризації земель водного фонду на 2023 рік складає 10,8 тис. га. До участі у співфінансуванні робіт з інвентаризації земель водного фонду готові 15 територіальних громад.

Розроблення технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель водного фонду передбачає попереднє виготовлення паспортів водних об’єктів.

Питання оформлення права користування земельними ділянками із земель водного фонду з розташованими на них водними об’єктами на сьогоднішній день відноситься виключно до повноважень органів місцевого самоврядування.

Департаментом заплановано передати 52 територіальним громадам Полтавської області наявні оригінали 476 паспортів водних об'єктів. Станом на 03.02.2023 Департаментом передано 423 паспорти водних об’єктів 49 територіальним громадам Полтавської області. Залишилося передати 51 паспорт водних об’єктів 3 територіальним громадам.

Відповідно ст.1 Закону України „Про державний контроль за використанням та охороною земель” агрохімічна паспортизація земель сільськогосподарського призначення – це обов’язкове агрохімічне обстеження ґрунтів з видачею агрохімічного паспорта поля.

Згідно п. 1.5 Порядку ведення агрохімічного паспорта поля, земельної ділянки, затвердженого наказом Мінагрополітики від 11.10.2011 № 536 агрохімічна паспортизація орних земель здійснюється через кожні 5 років, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень – через кожні 5-10 років і є обов’язковою для всіх землевласників та землекористувачів. Згідно з новими правилами, при укладенні договору оренди земель сільськогосподарського призначення необхідна фіксація показників якісних характеристик ґрунтового покриву земельної ділянки. Проведення агрохімічної паспортизації земель покладено на державну установу „Інститут охорони ґрунтів України” та обласні філії.

Відповідно до ст. 5, 6, 6-1, 9, 10 Закону України „Про державний контроль за використанням та охороною земель”, Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин” № 1423 та частини 2 статті 188 Земельного Кодексу України виконавчі органи сільських, селищних, міських рад набувають установлених законом повноважень із здійснення державного контролю за використанням та охороною земель у разі прийняття відповідною радою рішення про здійснення такого контролю.

Хорольською міською, Миргородською міською, Карлівською міською та Опішнянською селищною територіальними громадами Полтавської області прийняті рішення про здійснення державного контролю за використанням та охороною земель.