Круглий стіл «Землеустрій в Україні: реалії воєнного часу та поствоєнні перспективи»

26.10.2023

Викладачі кафедри геоматики, землеустрою та планування територій навчально-наукового інституту агротехнологій, селекції та екології Полтавського державного аграрного університету провели круглий стіл на тему «Землеустрій в Україні: реалії воєнного часу та поствоєнні перспективи». Захід відбувся за підтримки Департаменту агропромислового розвитку Полтавської обласної військової адміністрації, ГО «Земельний фонд України» та Полтавського відділення Українського географічного товариства.

Учасників зібрання привітали ректор ПДАУ Олександр Галич, заступник директора ДАПР ПОВА Віктор Скриль, директор ННІ АСЕ ПДАУ Микола Маренич і заступниця голови ГО «Земельний фонд України» Ірина Назаренко. Модератором круглого столу був Сергій Шевчук, професор, завідувач кафедри геоматики, землеустрою та планування територій ННІ АСЕ ПДАУ. До речі, на початку зустрічі відбулося підписання договору про співробітництво між ПДАУ та ГО «Земельний фонд України», що відкриває широкі перспективи для якісної підготовки здобувачів вищої освіти зі спеціальності 193 Геодезія та землеустрій, реалізації спільних проєктів і науково-дослідної роботи.

Під час круглого столу було обговорено важливі питання сучасних реалій функціонування земельної сфери. Програмні доповіді виголосили стейкхолдери ПДАУ: Тетяна Медвецька, докторка філософії з державного управління та адміністрування, експертка ГО «Асоціація міст України» із питань земельних ресурсів та комунального майна – "Виробники та держателі геопросторових даних як основа для створення НІГД" та Ірина Голуб, сертифікований інженер-землевпорядник – "Реєстрація земельних ділянок та внесення виправлених відомостей до Державного земельного кадастру". Вадим Чувпило, кандидат наук з державного управління, доцент кафедри геоматики, землеустрою та планування територій ННІ АСЕ ПДАУ, висвітив питання "Специфіка здійснення землеустрою на деокупованих територіях". Методи підвищення якості топографо-геодезичних робіт презентував студент ПДАУ Віталій Дерев'янко. До обговорення зазначених проблем долучилися учасники круглого столу сертифіковані інженери-землевпорядники Володимир Кравцов, Лілія Оленич, Ольга Чувпило, Євгеній Гебеш, Олена Дідушок, науково-педагогічні працівники та студенти ПДАУ. В режимі онлайн про проблеми й особливості роботи в умовах воєнного стану розповів Андрій Груржій, землевпорядник Апостолівської міської територіальної громади Дніпропетровської області.
За результатами круглого столу було ухвалено рішення об’єднати зусилля щодо обміну інформацією, новітніми технологіями та інноваційними практиками, створити у ПДАУ раду роботодавців зі спеціальності 193 Геодезія та землеустрій, узгодити програми підготовки здобувачів вищої освіти з метою реалізації дуальної освіти та започаткувати різні форми підвищення кваліфікації інженерів-землевпорядників на базі ПДАУ.

Дякуємо спікерам і учасникам круглого столу за плідну роботу й активну участь в обговоренні нагальних питань!

Матеріал Полтавського державного аграрного університету