На Полтавщині аграрії намолотили 1,5 млн тонн ранніх зернових

03.08.2023

Про хід польових робіт і збір зернових культур на Полтавщині розповів на брифінгу 3 серпня директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОВА Сергій Фролов.

Він зауважив, що цьогоріч ранніх зернових до збору підлягає 327 тис. га, на сьогодні обмолочено 85% до прогнозу. Намолочено 1,5 млн тонн – це на 600 тисяч тонн більше минулорічних показників на цю дату. Середня врожайність склала 55 ц/га – це, фактично, на 1,3 тонни більше з кожного гектара, ніж минулоріч. Зокрема, пшениці намолочено 1,2 млн тонн, середня урожайність склала майже 60 ц/га. Орієнтовно аграрії Полтавщини планують завершити жнива до кінця першої декади серпня.

Для потреб області 1 млн тонн ранніх зернових цілком достатньо. У середньому, близько 70% зібраної пшениці завжди були продовольчої якості, цьогоріч – на рівні 50%. Переважно, це зерно 3 та 4 класу. У поточному році ціна на пшеницю збільшилися лише на 15% у порівнянні з минулим, а за останній тиждень – зменшилася на 4%.

Загальна потужність ємностей для зберігання зерна в області – до 6 млн тонн, з них на початку жнив було зайнято 1,5 млн тонн.

Крім того, цьогоріч в області дещо зменшилися площі посіву соняшника, перевага надається сої. Це, насамперед, пов’язано з ціновою політикою, адже у поточному році ціна на неї зросла на 70%.

За матеріалами інформагентства "Новини Полтавщини"

Відеозапис брифінгу: https://www.youtube.com/watch?v=ec3GdGkkZW0