Нарада в облдержадміністрації про хід весняно-польових робіт

15.04.2019

15 квітня 2019 року у тимчасово виконувача обов'язків голови облдержадміністрації Товстого Р.І. відбулася нарада, на якій виступив директор Департаменту агропромислового розвитку Фролов С.О. з доповіддю про хід весняно-польових робіт у 2019 році.

Як він повідомив, за економічними розрахунками-прогнозами загальна потреба в коштах для проведення комплексу весняно-польових робіт у 2019 році становить понад 9,0 млрд. грн.

Станом на 15.04.2019р. сільгоспвиробниками укладено 72 кредитні угоди на суму 77,0 млн. грн. На розгляді знаходяться 36 заявок на суму 30,0 млн. грн. До кредитування залучено 10 банків.

Полтавська область стала першим регіоном в Україні, де почали застосовувати аграрні розписки. В поточному році завдяки дії аграрних розписок до посівної кампанії залучено кошти та матеріальні ресурси на суму 124 млн. грн.

Також Аграрним фондом ведеться робота по заключенню форвардних договорів на поставку сільгосппідприємствам мінеральних добрив під майбутній урожай.

ПАТ «ДПЗКУ» ведеться робота по заключенню форвардних договорів на закупівлю зерна майбутнього урожаю з виплатою авансу.

Для весняного посіву по всіх категоріях господарств підлягає 1,4 млн. га, із них ранніх зернових та зернобобових культур – 115,0 тис. га.

Весняно-польові роботи в цьому році розпочались раніше на 2 тижні відносно минулого року.

Станом на 15 квітня поточного року аграрії області завершили підживлення озимих культур на зерно на площі 237,0 тис. га, з них озимої пшениці – 225 тис. га.

Повним ходом ідуть роботи по закриттю вологи, якої закрито на площі 714,6 тис. га, поряд проводиться підготовка ґрунту під посів ярих культур.

Загалом по області станом на 15.04.2019 вже посіяно ярих культур на площі 214,3 тис. га, тоді як у минулому році на цю дату було посіяно лише 7 тис. га. Зокрема, завершено посів ранніх ярих зернових культур на площі 115,0 тис. га.

Поряд з цим ведеться посів таких ярих культур, як: соняшник, якого посіяно 71,3 тис. га, цукрових буряків – 23,4 тис. га. Розпочато посів кукурудзи на зерно та сої, яких посіяно 7,8 тис. га та 3,4 тис. га відповідно.

Весняно-польові роботи в області продовжуються.