Нарада з питань щодо ситуації на ринку продовольчого зерна та хліба

28.08.2018

Сьогодні в обласній державній адміністрації під головуванням заступника голови облдержадміністрації Товстого Романа Івановича відбулася нарада з питань щодо ситуації на ринку продовольчого зерна та забезпечення хлібобулочними виробами населення області.

На нараду були запрошені керівники підприємств борошномельної та хлібопекарської галузей, представники ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» та ПАТ «Аграрний фонд ».

З інформацією щодо нинішнього стану в області з даного питання виступив директор Департаменту агропромислового розвитку Фролов Сергій Олександрович.

Зокрема він зазначив, що в області завершено збір зернових та зернобобових культур, цьогорічний урожай їх становить 1,4 млн. тонн, в т. ч. 1,0 млн. тонн пшениці. За прогнозом Департаменту агропромислового розвитку наявність продовольчого зерна, з врахуванням перехідних залишків минулорічного урожаю, оцінюється в близько 600 тис. тонн.

Для забезпечення нормативних споживчих потреб населення області хлібопродуктами на 2018/2019 маркетинговий рік необхідно 177 тис. тонн зерна. Найбільше зернових ресурсів, а це 137 тис. тонн (77 відсотків) потребує хлібопечення.

Метою наради було напрацювання пропозицій щодо забезпечення сировинної бази продовольчого зерна для хлібопекарів Полтавщини та безперебійного забезпечення ними потреб населення міст і районів області хлібопродукцією.

Всі учасники відмітили актуальність питання та внесли свої пропозиції щодо налагодження співпраці між усіма взаємопов’язаними ланками та сприяння розвитку добросовісної конкуренції на ринку хліба і хлібобулочних виробів.