Німецько-українська співпраця у галузі органічного виробництва

15.07.2021

14.07.2021 в Департаменті агропромислового розвитку Полтавської ОДА в рамках проєкту «Німецько-українська співпраця у галузі органічного сільського господарства» відбулася зустріч з командою та керівником проєкту паном Штефаном Дреесманн, в ході якої були обговорені питання, щодо сприяння подальшому розвитку органічного сільського господарства в Україні. Одним із основних очікуваних результатів проєкту є ефективне впровадження Закону України № 2496 – VIII «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції».

Про потенційну співпрацю у сфері органічного сільського господарства розповів директор Департаменту агропромислового розвитку Сергій Фролов: «На Полтавщині органічне виробництво - це близько 33 тисяч гектар, або 2% від орної площі полтавських сільськогосподарських угідь. Всього в області щорічно отримують сертифікати органічних виробників 29 суб’єктів господарювання. Найбільш популярним напрямком для органічного виробництва є рослинництво, його сертифіковано у 23 господарствах, переробкою органічної продукції займаються 4 підприємства, 2 підприємства займаються виробництвом органічних добрив та засобів захисту рослин. Протягом 2020 року до переліку сертифікованих суб’єктів господарювання, долучилося фермерське господарство «Фітоком Груп», котре займається вирощуванням лікарських рослин. Експортуванням органічної продукції в країни Європейського Союзу займаються 10 підприємств області. Підтримку органічного виробництва, сприяння (стимулювання) переходу підприємств на цей шлях ведення виробництва в області забезпечує Програма розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2027 року.

Серед заходів підтримки виробників органічної продукції передбачені напрямки сільськогосподарської дорадчої діяльності, направлені на розв’язання завдання щодо створення екологічно безпечних умов для життєдіяльності населення, збереження навколишнього природного середовища та раціонального використання природних ресурсів. Щорічно залучаємо виробників органічної продукції до участі на всіх всеукраїнських виставках та регіональних заходах.

По підсумках зустрічі сторони домовились про співпрацю в сфері підтримки органічного виробництва на Полтавщині.