Обласна конференція Полтавського обласного об’єднання фермерів і приватних землевласників

04.02.2021

4 лютого у Полтаві пройшла обласна конференція Полтавського обласного об’єднання фермерів і приватних землевласників імені Героя України, Героя Небесної Сотні Віктора Чміленка. У роботі конференції взяв участь голова облдержадміністрації Олег Синєгубов, виконувач обов'язків директора Департаменту агропромислового розвитку Олег Палій.

На конференції зібралися фермери і приватні землевласники Полтавщини, депутати обласної ради, делегації аграріїв із Сумської, Харківської, Одеської, Дніпропетровської, Київської, Чернігівської областей, представники партнерських організацій і компаній.

«Коли ми презентували Стратегію розвитку області до 2027 року Президенту України, то зазначали, що Полтавщина – аграрний край. І цей статус підтверджуємо – більше 6 мільйонів тонн зернових в області зібрано за минулий рік. Звичайно, посуха на частині території області, коронакриза внесли свої корективи, – сказав Олег Синєгубов. – Ми обіцяли відновити роботу координаційної ради при ОДА з питань розвитку фермерства, оновити її склад – цю обіцянку виконали. Зробили регулярними засідання. Вирішуємо питання, запрошуємо представників центральних органів виконавчої влади на місцях. Проблемні питання є і по роботі Держгеокадастру, і податкової служби. Маємо їх вирішувати. Готові підтримати фермерів і підставити їм плече».

Аграрії Полтавщини були відзначені почесними грамотами Полтавської ОДА, грамотами Департаменту агропромислового розвитку, подяками обласної ради.

Долучилися до участі в конференції президент Асоціації фермерів та приватних землевласників України Микола Стрижак і голова Всеукраїнського конгресу фермерів Іван Слободяник.

Після завершення вступної частини роботу продовжили в секціях. Обговорили державні, регіональні та місцеві програми підтримки фермерства, грантову підтримку, особливості експорту продукції власного виробництва, протидії рейдерству, переваги і недоліки створення і роботи кооперацій фермерів, проблеми й перспективи тваринництва. Також провели виставку продукції фермерів Полтавщини, презентацію банківських і страхових програм, продукції насіння, добрив, засобів захисту рослин, сільськогосподарського обладнання і техніки.

Докладніше про захід на сторінці Полтавської ОДА: https://bit.ly/3oO9SMD