Обмін досвідом впровадження аграрних розписок з Республікою Казахстан

01.02.2019

01.02.2019 року в обласній державній адміністрації в рамках робочої поїздки до Полтавської області відбулася зустріч з делегацією Уряду та Парламенту Республіки Казахстан для ознайомлення з досвідом впровадження аграрних розписок.

У зустрічі взяли участь заступник голови облдержадміністрації Товстий Р.І, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, Головного територіального управління юстиції, представники Проекту «Аграрні розписки в Україні».

З вступним словом до гостей звернувся голова облдержадміністрації Валерій Анатолійович Головко, зазначивши, що Полтавщина стала першим регіоном в Україні, де почали застосовувати аграрні розписки та посідає друге місце за їх кількістю.

Директор Департаменту агропромислового розвитку Сергій Олександрович Фролов ознайомив гостей з роботою агропромислового комплексу Полтавщини. Відзначив, що за минулий рік експорт сільгосппродукції області в Республіку Казахстан зріс на 10%. Найбільш затребуваним є племінне поголів’я великої рогатої худоби. Також активно закуповують насіння.

- За весь час в області не було жодної аграрної розписки, яка б не була виконана. Нині ділимося досвідом із впровадження аграрних розписок, проте будемо і надалі працювати в напрямку впровадження аграрних розписок в тваринництві й рослинництві, – зазначив Сергій Олександрович Фролов.

Практикою з використання аграрних розписок поділилися фінансовий директор агропромислової групи «Арніка» Голодняк С.В., директор ПСП «Агро Глобал Інвест» Зеленський В.Ф. (Диканський район), директор ТОВ «Каплинцівське» Криворот І.А. (Пирятинський район), директор та фінансовий директор ПАФ «Воля» Олефір В.В. та Семенова Н.Р. (Лохвицький район).

Особливо цікавим питанням для учасників делегації було впровадження та механізм дії Державного реєстру аграрних розписок. З даного питання вичерпні роз’яснення надала нотаріус Береза Д.В. (Хорольський район).