Оновлення Закону України «Про аграрні розписки»

29.01.2020

24 січня 2020 року у Верховній Раді було зареєстровано проект Закону №2805 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування та обігу аграрних розписок. Метою законодавчих змін є розширення сфери застосування аграрних розписок в сільському господарстві, спрощення, прискорення та здешевлення доступу агровиробників до кредитних ресурсів. Модернізований Закон враховує найкращий досвід використання інструменту аграрних розписок та підходи основних учасників аграрного ринку. Очікується, що оновлений Закон «Про аграрні розписки» дозволить забезпечити кращі умови доступу до фінансування агровиробників, що сприятиме розвитку малого фермерства, нішевих сегментів і ланцюгів доданої вартості. Вчасні інвестиції у виробництво та впровадження передових технологій дозволить агровиробникам підвищити продуктивність власних підприємств.

За час дії Проекту в області оформлено 175 аграрних розписок на суму понад 2,1 млрд. грн.

У 2019 році аграрії області за допомогою інструменту аграрних розписок залучили біля 1,0 мдрд. грн. кредитних ресурсів. 25  % – аграрні розписки оформлені фермерськими господарствами, що підтверджує державну політику, яка спрямована на підтримку малих та середніх сільгоспвиробників.

20 районів області вже працюють з аграрними розписками на постійній основі. Найбільш активними є підприємства Пирятинського, Кременчуцького, Диканського, Лохвицького районів. Ті підприємства, які скористалися аграрними розписками продовжують ними активно користуватися і в подальшому.

Розширюється і коло постачальників товарно – матеріальних ресурсів, які працюють з аграрними розписками. До співпраці з проектом  IFC  «Аграрні  розписки  в  Україні» приєднується ПАТ «Аграрний фонд».

Департамент агропромислового розвитку і в цьому році планує ряд заходів з впровадження механізму застосування аграрних розписок в області.