Ви є тут

Особливості сортів пшениці селекції Полтавської державної аграрної академії

24.06.2014

Науково-дослідний селекційний центр Полтавської державної аграрної академії був створений у 1971 році. А через 30 років на його базі розпочав діяти науково-дослідний інститут агрономії ПДАА. Директором наукового центру й основним селекціонером пшениці озимої є доктор сільськогосподарських наук, професор Володимир Тищенко.

23 червня 2014 року на ділянках центру було проведено науково-практичний семінар, участь у якому взяли керівники аграрної галузі області, науковці та сільгоспвиробники. Почесним гостем заходу став заступник директора ННІ післядипломної освіти НУБіП України, д. е. н., академік, професор Віктор Пабат, який тривалий час керував науково-дослідним селекційним центром ПДАА. Тож добре знаючи специфіку селекційної роботи, Віктор Олексійович вникав у всі нюанси, цікавився особливостями того чи іншого сорту.

А похвалитися полтавцям справді є чим. Нині на 20 тисячах ділянок центру колоситься 500 сортів пшениці. «Особисто я найбільше пишаюся сортами озимої пшениці «Сагайдак» та «Диканька», – розповів Володимир Тищенко. – Перший із них надзвичайно врожайний. Пшеницю «Диканька» ми розробляли понад 20 років. Цей сорт визнано одним із кращих у світі. Його зразки зберігають у зоні вічної мерзлоти у Свальбардському сховищі в Норвегії та в Мексиканському центрі «Семіт» для використання в майбутньому як у виробництві, так і з науковою метою».

За словами проректора з науково-педагогічної, наукової роботи ПДАА, доктора філософії Миколи Опари, завдання семінару – подивитися особливості сортів пшениці селекції Полтавської державної аграрної академії. У центрі ведеться селекція сортів із різних регіонів України, відбір на продуктивність, якість, клейковину, вміст білка, стійкість до захворювань. Особлива увага приділяється морозозимостійкості культур. На ділянках центру посіяно 10 сортів полтавської селекції, а незабаром до Києва на затвердження комісії буде передано ще два – Пабатка і Перегонівка.

– Дуже вражений тим, що побачив на Полтавщині, – поділився присутній на семінарі колишній голова Богуславської РДА Київської області Богдан Дубас. – Особливо новими сортами пшениці, адаптованими до змін клімату в Україні. Це добре, що є такі одержимі люди, як Володимир Тищенко, за ними майбутнє нашої держави.


голова правління КСП «Зелений гай» Гадяцького району Анатолій Попельнюх, директор науково-дослідного селекційного центру ПДАА Володимир Тищенко, Богдан Дубас, заступник директора ННІ післядипломної освіти НУБіП України Віктор Пабат, начальник Державної фітосанітарної інспекції Полтавської області Віталій Назаренко, директор Департаменту АПР Сергій Фролов, проректор із науково-педагогічної, наукової роботи ПДАА Микола Опара, декан факультету агротехнологій та екології ПДАА Микола Маренич і заступник директора Департаменту АПР Семен Москаленко