Особливості технологій ягідництва в умовах Полтавської області

25.06.2014

Департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації спільно з ТОВ “Обласна сільськогосподарська дорадча служба” та Асоціацією інтенсивного розвитку садівництва Полтавщини на базі садово-ягідного господарства приватного підприємця Дикуна М.О. в с. Горошино Семенівського району проведено 24 червня 2014 року практичний демонстраційний показ-семінар на тему “Особливості технологій ягідництва в умовах Полтавської області” за участю начальників управлінь агропромислового комплексу райдержадміністрацій, керівників і спеціалістів сільгосппідприємств, фермерських господарств та особистих селянських господарств зацікавлених в розвитку садівництва та ягідництва.

Учасники семінару детально ознайомилися з технологією закладки та вирощування садивного матеріалу та товарних плантацій ягідних культур – суниці, малини, ожини, отримали вичерпні відповіді та практичні поради на всі поставлені питання, оглянули виставку малої техніки для індивідуального садівництва та ягідництва.

В роботі семінару взяв участь перший заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Семен Москаленко, керівники і спеціалісти дорадчої с.г. служби, Асоціації інтенсивного садівництва та понад 50 сільськогосподарських товаровиробників.

Довідково. В 2013 році в області по всіх категоріях господарств закладено 226 га плодово-ягідних насаджень, з них 176,4 га саду та 49,6 га ягідників. В тім числі по сільськогосподарським підприємствам закладено 105,1 га з них 80,1 га саду та 25 га ягідників. 14 господарств області займаються садівництвом та ягідництвом на професійному рівні із застосуванням інтенсивних технологій та краплинного зрошення.

Головним напрямком розвитку садівництва в області є закладка нових і реконструкція старих садів сортами, які вступають у фазу плодоношення на 3-й, 4-й рік після садіння тобто карликами та напівкарликами. При цьому невід’ємною складовою інтенсивної технології є встановлення краплинного зрошення.

Для забезпечення потреби господарств області та населення в сертифікованому садивному матеріалі в поточному році атестовано 5 господарств на право виробництва та реалізації садивного матеріалу з яких 2 елітгоспи.

В області створена асоціація «Інтенсивного розвитку садівництва Полтавщини» яка об’єднує 10 господарств області. Членами асоціації розроблено спільну програму вирощування культур в розрізі  сортів та гібридів для більш ефективного і продуктивного вирощування та реалізації вирощеної продукції.