Ви є тут

Підбито підсумки та сформовано завдання в роботі обласної Консультативної ради з питань розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Полтавської області

14.12.2013

12 грудня 2013року на базі Полтавської державної аграрної академії  під головуванням голови облдержадміністрації О.В.Удовіченка відбулось засідання обласної Науково-консультативної ради з питань розвитку агропромислового комплексу та сільських територій.

Обласна Консультативна рада з питань розвитку агропромислового комплексу та сільських територій створена розпорядженням голови обласної державної адміністрації № 359 від 22.09.2011 року як постійний діючий консультативно-дорадчій орган при голові облдержадміністрації; утворений з метою забезпечення реалізації державної політики щодо розвитку сільського господарства та сільських територій, підвищення інвестиційної привабливості аграрного сектора економіки та конкурентоспроможності сільськогосподарських товаровиробників, аналізу проблем, що стримують розвиток аграрного сектору економіки.

 Для вивчення ситуації та роботи в конкретному напрямку галузі створено три секції з  розвитку  тваринництва, розвитку землеробства та рослинництва ,соціально-економічного розвитку.

           Відкриваючи роботу засідання голова облдержадміністрації зазначив, що Аграрний сектор для Полтавської області безумовно є ключовою галуззю економіки і в поточному році полтавські аграрії зуміли втримати передові позиції в рослинництві та тваринництві. Досягнуто рубіж в  5,6 млн. тонн намолоту зернових та зернобобових,  у тваринництві очікується зростання надою на корову більше 5,6 тис. кг.

Поряд з тим метою засідання, окрім підбиття підсумків роботи у поточному році, було вироблення стратегічних завдань розвитку галузі на 2014 рік.

"Програма економічних реформ Президента України В.Ф. Януковича "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава" спрямована на виконання стратегічних завдань аграрної політики, а саме: на забезпечення продовольчої безпеки держави, підвищення конкурентоспроможності продукції аграрного сектора на внутрішньому і зовнішньому ринках, вирішення соціальних проблем села. Саме на ці завдання повинна бути націлена робота аграрного сектору області у наступному році" – наголосив О.В.Удовіченко.

Значну увагу в ході засідання було приділено питанням вдосконалення професійної та практичної підготовки майбутніх спеціалістів для галузі, поліпшення матеріально-технічної бази академії, поглиблення співпраці навчального закладу з аграрними підприємствами, провідними компаніями, що працюють на аграрному ринку, міжнародним зв'язкам.

Така робота є одним з дієвих заходів щодо виконання  завдання Президента України щодо стимулювання підвищення зайнятості населення, створення нових робочих місць, оскільки від якості професійної підготовки майбутніх фахівців на пряму залежить можливість отримання першого робочого місця молодими спеціалістами.

Було зазначено що Полтавська державна аграрна академія стала своєрідним "майданчиком", на базі якого розвиваються нові освітні та наукові проекти (Школа впровадження інтенсивних технологій у тваринництво, Центр впровадження передових ізраїльських технологій у тваринництві, Лабораторія відновлювальних джерел енергії, Центр органічного землеробства, розміщені зразки найсучаснішого обладнання для сільського господарства. На базі цих центрів не лише студенти, а й вже працюючі спеціалісти можуть безпосередньо оновити свої знання, підвищити кваліфікаційний рівень, а отже й затребуваність на ринку праці.

           Підсумовуючи роботу засідання голова облдержадміністрації наголосив на необхідності забезпечення динаміки розвитку аграрної освіти та науки як невід’ємного сегменту аграрної політики області та дав доручення щодо спрямування зусиль на підвищення ефективності функціонування малих фермерських та приватних господарств у більш перспективних напрямках агробізнесу як садівництво, овочівництво, рибництво, бджільництво, тваринництво; розвиток органічного землеробства, збереження родючості грунтів, впровадження енергозберігаючих технологій в галузі,  розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.

        У результаті обговорення питань порядку денного було прийнято відповідні рішення щодо затвердження планів  роботи секцій Ради на 2014 рік, розвитку співпраці між Полтавською державною аграрною академією та агроформуваннями Полтавської області, вдосконалення системи практичної підготовки студентів академії.